Motoryzacja

Miasto rozważa zamontowanie publicznych stacji ładowania samochodów elektrycznych

2019-07-11 09:58:54 red

Samochody elektryczne to już nie przyszłość, a teraźniejszość. Coraz więcej takich pojazdów pojawia się w całej Polsce, nie tylko w największych miastach, ale też takich jak Kalisz. Ustawa o elektromobilności obliguje samorządy aby prędzej czy później uruchomiły publiczne ładowarki. Władze Kalisza rozpatrują trzy lokalizacje dla takich urządzeń.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

- W trosce o środowisko i proekologiczne działania proponuję budowę miejskich stacji ładowania pojazdów elektrycznych – pisze w interpelacji Agnieszka Konieczna radna PiS - Po pierwsze, zadbamy o małą emisje spalin do atmosfery, a po drugie będzie to najlepsza zachęta dla mieszkańców miasta do zakupu i korzystania z samochodów elektrycznych, na które mogą pozyskać także dotacje – dodaje.

Według radnej umiejscowienie stacji ładowania na terenie biurowca, galerii handlowej, hotelu, restauracji czy stacji paliw pozwala pozytywnie wyróżnić się na tle innych miast i podnieść rangę miasta jako szybko rozwijającego się.

Według prezydenta Krystiana Kinastowskiego obecnie prowadzone są rozmowy z operatorami zainteresowanymi dostarczeniem, zamontowaniem i serwisowaniem publicznych stacji ładowania samochodów elektrycznych (na własny koszt i własnym staraniem).

Rozpatrywane są trzy lokalizacje stacji:

1. Parking przy Galerii Amber – szybka stacja (FCH) z trzema stanowiskami przeznaczonymi

do ładowania,

2. Aquapark Kalisz – szybka stacja (FCH) z trzema stanowiskami przeznaczonymi do ładowania,

3. Centrum, Złoty Róg – półszybka stacja z dwoma stanowiskami przeznaczonymi do ładowania.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ