Społeczne

Miasto rozpatruje możliwość powstania centrum usług wspólnych dla jednostek oświatowych w Kaliszu

2020-07-11 09:00:00 red za UM Kalisz

Oświatowe centrum usług wspólnych powstanie w Kaliszu? Taką możliwość rozpatrują władze miasta. Jednak kluczowa dla jej powstania będzie analiza kosztów i korzyści, płynących z powołania takiej instytucji.

www.kalisz.pl
www.kalisz.pl

Centra usług wspólnych funkcjonują już w wielu gminach w Polsce - Pozwalają na usprawnienie procesów administracyjnych i ułatwiają dokonywanie wspólnych zamówień, co przekłada się na niższe ceny zakupu towarów i usług – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Jeśli instytucja taka miałaby powstać w Kaliszu, konieczne będzie m.in. znalezienie dla niej siedziby oraz wskazanie zakresu wspólnych procesów administracyjnych i narzędzi, którymi będzie dysponować - Przy reorganizacji, wynikającej z powstania centrum, priorytetem będzie także zagwarantowanie pewnego zatrudnienia dla obecnej kadry administracyjnej sektora oświaty. Nikt z dotychczasowych pracowników nie straci pracy – informuje Miasto.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Awaryjne wyłączenie wody przy ul. Juliusza Słowackiego (od ul. Adama Mickiewicza do ul. Józefa Bema). Przewidywany czas usunięcia awarii godz. 12.00.