Społeczne

Miasto przedłuża ulgi w czynszach dla najemców lokali użytkowych

2021-04-09 13:00:00 red za UM Kalisz/Juliusz Kowalczyk

O kolejny miesiąc Miasto przedłużono okres obowiązywania ulg w czynszu dla najemców lokali użytkowych, stanowiących własność gminy. O obniżkę czynszu, w kwietniu 2021 roku mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy zanotowali spadek obrotów w porównaniu ze styczniem 2020 roku. Wnioski należy składać do Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych drogą elektroniczną lub w siedzibie przy ul. Dobrzeckiej 18.

zdjęcie ilustracyjne/www.kalisz.pl
zdjęcie ilustracyjne/www.kalisz.pl

Jak informuje Miasto w przypadku spadku obrotów o 60% lub więcej stosuje się 100% ulgi w czynszu. W przypadku spadku obrotów o od 40% do 59% ulga wynosi 50%. Przedsiębiorcy, którzy zanotowali spadki od 20% do 49% mogą liczyć na 30% ulgi w czynszu. Najemcy posiadający 50% zniżki w czynszu zgodnie z Zarządzeniem Nr 226/2016, otrzymają dodatkowe 20% ulgi. Dokumentem potwierdzającym spadek obrotów jest wydruk z kasy fiskalnej. Osobą, która jest uprawniona do jego wystawienia jest księgowa. Dokument potwierdzający spadek obrotów musi wpłynąć do 10 maja 2021 roku.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ