Społeczne

Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej „Fabryki Kultury”

2019-07-27 15:00:00 red

Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Fabryka Kultury przy ul. Fabrycznej” - tak brzmi ogłoszenie o nieograniczonym przetargu publicznym, które wystosowało Miasto. Termin składania ofert - 5 sierpnia godz. 13.00.

Koncepcja programowo-przestrzenna wykonana przez „Autorską Pracownię Architektoniczną Jacek Bułat”
Koncepcja programowo-przestrzenna wykonana przez „Autorską Pracownię Architektoniczną Jacek Bułat”

Zamówienie obejmuje wykonanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Fabryka Kultury” dotyczącej adaptacji budynków przy ul. Fabrycznej 4, 6, 6a, 8 i 8a w Kaliszu na ośrodek kultury. Dokumentacja musi uwzględniać technologię sceniczną, akustyczną, oświetlenie technologiczne oraz aranżację i wyposażenie wszystkich pomieszczeń obiektu.

Z opisu technicznego opracowanego w maju 2015 roku przez „Autorską Pracownię Architektoniczną Jacek Bułat”, wynika że: „Celem opracowania jest zaprojektowanie koncepcji adaptacji budynków przy ul. Fabrycznej, umożliwiające dostosowanie obiektów do wymagań inwestora oraz przekształcenie na potrzeby ośrodka kultury. W szczególności w ramach adaptacji przewidziane jest wykonanie sali widowiskowej dla 200 widzów, zaplecza wraz z garderobami, sal multimedialnych, klas do zajęć indywidualnych, sal do zajęć plastycznych oraz ruchowych.”

Zakres rzeczowy postępowania obejmuje m. in.:

1) pozyskanie mapy do celów projektowych;

2) wykonanie ekspertyzy technicznej istniejących budynków;

3) wykonanie wielobranżowych projektów budowlanych i wykonawczych całego zamierzenia budowlanego wraz z niezbędnymi ekspertyzami, opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami i podpisami sprawdzających, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r.

5) opracowanie wielobranżowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (STWiOR), zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r.

6) opracowanie przedmiarów robót (szczegółowych) w podziale na etapy i branże wraz z zestawieniem materiałów i sprzętu zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2

września 2004 r.

7) opracowanie kosztorysów inwestorskich w podziale na etapy i branże, zgodnie z zasadami określonymi dla kosztorysu inwestorskiego w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r.

8) uzyskanie w imieniu Zamawiającego wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń i decyzji, w tym m.in. miejscowego Konserwatora Zabytków, oraz warunków technicznych od gestorów sieci;

9) przygotowanie w imieniu Zamawiającego kompletnego wniosku o wydanie decyzji pozwolenia na budowę lub zgłoszenia budowy lub wykonywanych robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę właściwemu organowi;

10) pełnienie nadzoru autorskiego przez projektantów nad wykonaniem robót budowlanych bez dodatkowego wynagrodzenia, w ramach niniejszego przedmiotu zamówienia.

Ogłoszenie o przetargu dostępne jest TUTAJ.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ