Społeczne

Miasto kupiło kamienicę na Podgórzu i chce ją wyremontować

2020-07-08 12:17:07 red

Miasto Kalisz w ostatnich dniach nabyło nieruchomość przy ulicy Podgórze 6. Kamienica na tym terenie ma zostać wyremontowana i przeznaczona na cele mieszkalne.

fot. fb/Krystian Kinastowski - Prezydent Kalisza
fot. fb/Krystian Kinastowski - Prezydent Kalisza

Zakup nieruchomości przy ulicy Podgórze 6 przez Miasto była możliwa poprzez ustawę o rewitalizacji - Na posesji znajduje się budynek z 1933 roku wzniesiony dla rodziny Sołoniewiczów według projektu Alberta Nestrypkego. W kamienicy znajdują się 4 mieszkania o łącznej powierzchni ponad 250 metrów kwadratowych, strych, piwnice i lokale użytkowe. Przylega do niej dość znaczny teren zielony – przekazuje na swoim profilu facebookowym prezydent Kalisza Krystian Kinastowski - Chcemy wyremontować kamienicę i przeznaczyć ją na cele mieszkalne, a ogród uporządkować, aby odzyskał dawny blask – dodaje.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ