Miasto dofinansuje inwestycje proekologiczne

2011-02-22 19:53:31 Aga

Chodzi konkretnie o zmianę ogrzewania z węglowego na proekologiczne oraz podłączenie do miejskiej sieci sanitarnej. Dofinansowanie wyniesie prawdopodobnie tysiąc złotych. Otrzymają je osoby, które zdecydują się na inwestycje proekologiczne. Wysokość dofinansowania musi zatwierdzić Rada Miejska Kalisza.

W 2009 roku istniał fundusz, z którego osoby zainteresowane zmianą ogrzewania z węglowego na ekologiczne bądź podłączeniem się do miejskiej sieci sanitarnej mogły otrzymać zwrot części kosztów inwestycji. W 2010 takiej możliwości nie było. W tym roku wraca. Pieniądze będą pochodzić z budżetu miasta. W dzielnicach, w których wybudowano miejską sieć kanalizacyjną a ich mieszkańcy się do niej podłączą, będą mogli otrzymać 1000 złotych zwrotu kosztów. W przypadku dofinansowania zmiany ogrzewania z węglowego na ekologiczne trzeba mocno podkreślić słowo zmiana - wyjaśnia Anna Goździńska z Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej UM w Kaliszu - Czyli następuje likwidacja źródła emisji spalania węgla. Inwestycja daje efekt ekologiczny. Nie dotyczy to więc budynków nowo powstających.
Każdy zainteresowany dofinansowaniem będzie musiał złożyć odpowiednie dokumenty. Te będzie weryfikować odpowiednia komisja. Trzeba będzie wykonać to zadanie w 2011 roku i dostarczyć do nas dokumentację kosztów inwestycji, czyli faktury i wszelkiego rodzaju rachunki - dodaje Anna Goździńska.
W sumie na dofinansowanie wygospodarowano prawie 200 tysięcy złotych. Teraz wszystko w rękach radnych, którzy muszą wyrazić zgodę na tego typu działanie. Decyzja zapadnie w czwartek na sesji Rady Miejskiej Kalisza.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ