Społeczne

Miał ponad dwa promile i doprowadził do kolizji. Pijanego kierowcę pomogli zatrzymać świadkowie zdarzenia.

2022-08-05 09:21:00 red

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 42-leni kierowca Renault, który w czwartek na skrzyżowaniu ul. Wyspiańskiego i Piłsudskiego w Kaliszu spowodował kolizję. Mimo że oddalił się z miejsca zdarzenia dzięki pomocy świadków został zatrzymany. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

fot. Assistance24.eu – Pomoc Drogowa Kalisz
fot. Assistance24.eu – Pomoc Drogowa Kalisz

Do zderzania doszło w czwartek, 4 sierpnia wieczorem w okolicy skrzyżowania ul. Wyspiańskiego i Piłsudskiego – Kierujący pojazdem Renault Master 42-letni mieszkaniec Kalisza nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas wykonywania manewru skrętu w lewo na skutek czego doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Hyundai i20 kierowanym przez 23-latka mieszkańca województwa dolnośląskiego – informuje kom. Witold Woźniak z zespołu prasowego KMP w Kaliszu - Kierowca Renault oddalił się z miejsca zdarzenia, jednak dzięki pomocy świadków został natychmiast po tym zdarzeniu zatrzymany. Badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie – dodaje.

Policja za uszkodzenia pokolizyjne zatrzymała dowód rejestracyjny marki Hyundai. Po wytrzeźwieniu kierujący marki Renault usłyszy zarzuty i odpowie przed sądem za to co zrobił.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować