Kultura

Medytacja - wystawa fotograficzna Marii Shpychak w Wieży Ciśnień

2021-03-03 08:30:00 OKP Wieża Ciśnień

Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień zaprasza 15 marca, o godzinie 14:00 na otwarcie wystawy fotograficznej Marii Shpychak - Medytacja.

OKP Wieża Ciśnień
OKP Wieża Ciśnień
"Pustka i cisza... poszukiwanie prawdy i wsparcia, istoty nadprzyrodzonej. Kontemplując ciszę i bezruch, człowiek sięga na większy dystans i szerszy obraz, dochodzi do nadprzyrodzonej perspektywy, zgodnie z którą sytuacje, cielesność i życie są tylko niewielkim fragmentem egzystencji.
 
Medytacja - praktyka polegająca na treningu umysłu w określony, kontrolowany sposób; uspokajaniu go i dystansowaniu. Tym terminem zwykło się określać właściwie każdą aktywność o charakterze kontemplacyjnym, od modlitwy po refleksję.
 
Medytacja - pustka i czystość umysłu oraz wyzwolenie spod władzy pragnień. Przebaczenie i pojednanie... Uczymy się wybaczać sobie i godzimy się ze sobą, akceptując siebie takimi, jakimi jesteśmy. W ten sam sposób, poprzez świadomość, uczymy się akceptować innych ludzi takimi, jakimi są, rozumieć nasze uczucia do nich, a nie trwać w tych uczuciach."

Jestem studentką II roku studiów magisterskich, kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obroniłam dyplom licencjacki i magisterski z grafiki na Ukraińskiej Akademii Drukarstwa. A na nowej uczelni zaczęłam zajmować́ się jeszcze fotografią i malarstwem. Moje zdjęcia wyraźnie kontrastują z tworzonymi przeze mnie obrazami. Preferuję fotografie czarno-białe, minimalistyczne, przepełnione melancholią - Mariia Shpychak.
-
Wystawy indywidualne:
2020. "Damaged people", galeria „WEJŚCIE/WYJŚCIE” (Kalisz).
-
Wystawy zbiorowe:
2020. Wystawa pokonkursowa "W obiektywie 2019", Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśniń.
2020. "bez różnicy", galeria „WEJŚCIE/WYJŚCIE” (Kalisz).
2019. Wystawa grafiki studentów Ukraińskiej Akademii Drukarstwa, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
2019. Wystawa pokonkursowa "Grafika 2019", Galeria Sztuki im. Prof. Andrzeja Niekrasza na WP-A UAM (Kalisz).
2019. Wystawa poplenerowa "Grodno-Kalisz-Olsztyn-2019" (Grodno, Białoruś).
2019. "Plac zabaw”, Galeria BWA (Sieradz).
2019. "Plac zabaw”, galeria „WEJŚCIE/WYJŚCIE” (Kalisz).
2019. "Graficzny ślad na sto lat UAM", Galeria Sztuki im. Prof. Andrzeja Niekrasza na WP-A UAM (Kalisz).
2019. "Absolutnie różne rzeczy", galeria „WEJŚCIE/WYJŚCIE” (Kalisz).
2019. Wystawa pokonkursowa "W obiektywie 2018", Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśniń.
2018. Wystawa pokonkursowa Ars Universitatis, Galeria Sztuki im. Prof. Andrzeja Niekrasza na WP-A UAM (Kalisz).
2018. Wystawa grafiki studentów Ukraińskiej Akademii Drukarstwa (Nova Zagora, Bułgaria).
2018. Wystawa grafiki studentów Ukraińskiej Akademii Drukarstwa, galeria Art Space (Lviv Palace of Arts, Ukraina).
-
2019. Wyróżnienie honorowe za akwafortę "Bez tytułu" w konkursie Ars Universitatis (WPA UAM, Kalisz).
2019. Wyróżnienie honorowe za linoryt "Music robot" w konkursie Ars Universitatis (WPA UAM, Kalisz).

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ