Sport

Medalowy koniec sezonu. Chodziarze na podium w Gdańsku

2019-09-12 09:17:31 www.kalisz.pl

Amelia Błażejewska i Mikołaj Nowostawski stanęli na podium rozegranych w sobotę w Gdańsku zawodów w chodzie sportowym "O Puchar Obrońców Poczty Gdańskiej". Udanym startem chodziarze UKS 12 Kalisz zakończyli obfitujący w sukcesy sezon.

Amelia Błażejewska po raz kolejny potwierdziła swoją klasę w kategorii juniorek młodszych. W chodzie na 5 km wywalczyła srebrny medal, ulegając tylko Litwince Tomie Dailydonite, a za plecami zostawiając tegoroczną mistrzynię i wicemistrzynię Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Marcelinę Osińską (Hermes Gryfino) i Magdalenę Czwojdrak (Orkan Środa Wlkp.). - Amelia o prawie 30 sekund poprawiła swoją życiówkę i ukończyła zawody w czasie 26.42 - mówi trener Paweł Wiśniewski.

Mikołaj Nowostawski, kolega klubowy Amelii, brązowy medalista tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w chodzie na 10 km juniorów młodszych, również w Gdańsku zajął trzecie miejsce na podium (52.35). Pokonał m.in. srebrnego medalistę OOM Karola Schiedela z Nadwiślanina Chełmno. Tym występem podopieczni trenera Pawła Wiśniewskiego zakończyli bardzo udany sezon.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ