Medalowy koniec sezonu. Chodziarze na podium w Gdańsku

Amelia Błażejewska i Mikołaj Nowostawski stanęli na podium rozegranych w sobotę w Gdańsku zawodów w chodzie sportowym "O Puchar Obrońców Poczty Gdańskiej". Udanym startem chodziarze UKS 12 Kalisz zakończyli obfitujący w sukcesy sezon.

Amelia Błażejewska po raz kolejny potwierdziła swoją klasę w kategorii juniorek młodszych. W chodzie na 5 km wywalczyła srebrny medal, ulegając tylko Litwince Tomie Dailydonite, a za plecami zostawiając tegoroczną mistrzynię i wicemistrzynię Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Marcelinę Osińską (Hermes Gryfino) i Magdalenę Czwojdrak (Orkan Środa Wlkp.). - Amelia o prawie 30 sekund poprawiła swoją życiówkę i ukończyła zawody w czasie 26.42 - mówi trener Paweł Wiśniewski.

Mikołaj Nowostawski, kolega klubowy Amelii, brązowy medalista tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w chodzie na 10 km juniorów młodszych, również w Gdańsku zajął trzecie miejsce na podium (52.35). Pokonał m.in. srebrnego medalistę OOM Karola Schiedela z Nadwiślanina Chełmno. Tym występem podopieczni trenera Pawła Wiśniewskiego zakończyli bardzo udany sezon.