Medale w omnium. Juniorzy KTK na podium w Pruszkowie.

Dwoje reprezentantów KTK Kalisz stanęło na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym, rozegranych na welodromie w Pruszkowie. W wieloboju, czyli omnium, Szymon Potasznik został złotym medalistą w kategorii juniorów, a wśród juniorek wicemistrzostwo kraju w tej konkurencji wywalczyła jego klubowa koleżanka Julia Kowalska.

Szymon Potasznik wygrał trzy z czterech wyścigów, składających się na tę konkurencję. Pierwszy był w scratchu, wyścigu eliminacyjnym oraz w kończącym zmagania wyścigu punktowym i pewnie triumfował w omnium. Dziewiąte miejsce zajął w tych zmaganiach Konrad Trzęsowski, również torowiec Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.

Wysokie lokaty zajmowała w wieloboju Julia Kowalska. Była trzecia, czwarta i ponownie trzecia, by w wyścigu punktowym znów wywalczyć trzecie miejsce i ostatecznie zostać wicemistrzynią Polski.

Ponadto drużyna juniorów w składzie Konrad Trzęsowski, Szymon Potasznik, Kacper Simiński oraz Dawid Wojtysiak sklasyfikowana została na szóstym miejscu. Z kolei w madisonie juniorzy KTK zajęli siódmą i dziesiątą pozycję. Debiutujący w kategorii orlików Mateusz Jakubasz był w omnium jedenasty.