Medal był blisko. Marta Walczykiewicz czwarta w finale K1 200m

2021-08-03 04:58:55 red

Kaliszanka Marta Walczykiewicz zajęła 4. miejsce w finale K1 200m podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Wygrała Lisa Carrington przed Teresą Portelą i Emmą Aastrad Jorgensen.

We wtorek na torze w Tokio około godz. 2.30 odbył się półfinał, w którym kaliszanka zajęła 3. miejsce, co gwarantowało jej występ w finale.

Do ostatecznej rywalizacji o medale około godz. 4.30 (polskiego czasu) wystartowało dziewięć zawodniczek. Marta Walczykiewicz trochę "przysnęła" na starcie, ale z każdym metrem odrabiała starty. Po bardzo emocjonującej końcówce wydawało się, że kaliszanka zajęła 3. miejsce, jednak fotofinisz rozwiał wątpliwości i ostatecznie wskazano na 4. lokatę dla Marty.

Bezkonkurencyjna okazała się Lisa Carrington  (38.120), srebro zdobyła Teresa Portela (+0.763) a brąz Emma Aastrad Jorgensen (+0.781). Martę Walczykiewicz od Dunki dzieliło niespełna 0,3 sekundy.