Sport

Mecz walki dla Zagłębia [zdjęcia]

2021-02-21 21:36:08 Energa MKS Kalisz

W sobotni wieczór w Kaliszu mogliśmy oglądać spotkanie na miarę sąsiadów w tabeli (5 i 7 miejsce przed meczem), oraz zdecydowanie na miarę transmisji w TVP Sport. Ogromna walka i determinacja w szeregach obu zespołów doprowadziła do wielkich emocji, a wynik przez większość meczu krążył w okolicach remisu. Ostatecznie Zagłębie okazało się lepsze o jedną bramkę.

fot. Michał Rabiega
fot. Michał Rabiega

Wynik otworzył Kamil Netz, ale w kolejnej akcji wyrównał Maciej Pilitowski a chwilę później po dwóch bramkach Krzysztofa Misiejuka wyszliśmy na prowadzenie 3-1. Zagłębie nie zamierzało jednak zwieszać głów. Wręcz przeciwnie, zespół prowadzony przez trenera Jarosława Hipnera szybko skorygował swoje błędy z pierwszych akcji i dalej to oni zaliczyli serię trafień. W 11 minucie goście prowadzili 4-9, a o czas poprosił trener Tomasz Strząbała. Tym razem to nasz zespół skorzystali z przerwy i w 14 minucie po czterech bramkach z rzędu zmniejszył stratę do jednej bramki. Kolejną bramkę zdobył Misiejuk, trafienie dołożył Piotr Krępa i to właśnie gra z kołem pozwoliła złapać kontakt. Po skutecznej końcówce na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem 16:15.

W kolejnych minutach zadania bramkarzom Zagłębia nie ułatwił trener Strząbała. Do karnych desygnował Kamila Adamskiego, który w tym sezonie do siódemek jeszcze nie podchodził i na pewno nie był rozpracowywany przez bramkarzy gości pod tym względem, chociażby z braku dostępnego materiału wideo. Okazało się, że Kamil na linii siedmiu metrów poradził sobie świetnie trafiając w całym meczu siedmiokrotnie, nie myląc się ani razu. W drugiej części oba zespoły utrzymywały grę punkt za punkt, chociaż częściej na prowadzeniu znajdował się nasz zespół. W okolicach 50 minuty Zagłębie wyrównało i mogliśmy być pewni wielkich emocji w końcówce. Ostatecznie goście ostatkiem sił przeciągnęło szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bramkę na wagę zwycięstwa z karnego zdobył Roman Chychykało, drugi najskuteczniejszy strzelec PGNiG Superligi. Kaliszanie mieli jeszcze szansę na wyrównanie, ale do bramki nie trafił Robert Kamyszek.

Energa MKS Kalisz 27:28 MKS Zagłębie Lubin

Energa MKS Kalisz: Łukasz Zakreta, Mikołaj Krekora – Kamil Adamski 7, Piotr Krępa 6, Robert Kamyszek 4, Krzysztof Misiejuk 3, Kacper Adamski 2, Maciej Pilitowski 2, Konrad Pilitowski 1, Marek Szpera 1, Mateusz Góralski 1, Mateusz Kus, Michał Drej, Stanisław Makowiejew

MKS Zagłębie Lubin: Marcin Schodowski, Marek Bartosik, Patryk Wiącek – Jakub Bogacz 5, Roman Chychykalo 5, Jakub Moryń 4, Marek Marciniak 4, Kamil Netz 3, Mikołaj Kupiec 2, Krzysztof Pawlaczyk 1, Marcel Sroczyk 1, Stanisław Gębala 1, Tomasz Pietruszko 1, Wojciech Hajnos 1, Jakub Adamski, Michał Stankiewicz

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ