Społeczne

Maturzyści III LO najlepsi w Kaliszu

2019-07-15 09:56:00 red

Tegoroczni maturzyści wybierają już kierunki dalszej edukacji na studiach. Najlepszą sytuację mają uczniowie kończący III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. Wszyscy podchodzący do egzaminu dojrzałości zdali. Imponująco wyglądają też wyniki z przedmiotów rozszerzonych.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- Kopernik - kształcimy najlepszych i zachęcamy do rozwijania wiedzy na różnych polach! Podajemy szczegółowe wyniki egzaminów maturalnych za Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Poznaniu. Z podanych statystyk wynika, że posiadamy najwyższe średnie wyniki matur w Kaliszu z wielu przedmiotów. Porównując wyniki matur między szkołami należy zwrócić uwagę na liczbę osób przystępujących do danych rozszerzeń. W naszej szkole do matury rozszerzonej z matematyki podeszło aż 163 osób uzyskując średni wynik 56,06%, biologii 88 osób - 49,99%, chemii 80 osób - 42,50 %, fizyki 80 osób - 53,31 %, historii - 30 osób 47,13 % !!! Raz jeszcze gratulujemy – czytamy na profilu facebookowym III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu.

 

 

 

Warto przypomnieć, że maturzyści z III LO jako jedyni w naszym mieście mieli 100 proc. zdawalności - W tym roku, do matury w III LO przystąpiło 253 uczniów i wszyscy zdali. Jest to duży sukces, z którego bardzo się cieszymy. To rezultat ciężkiej pracy uczniów i nauczycieli - mówi Zbigniew Miśkiewicz, wicedyrektor III LO.

W III LO wielu uczniów zdawało chemię, fizykę, matematykę i biologię na poziomie rozszerzonym. Na tym jednak nie poprzestali, biorąc łącznie nawet 4 przedmioty rozszerzone. Daje to pewną alternatywę przy wyborze szkół oraz kierunków.

- Najbardziej zadowolony jestem z matematyki rozszerzonej, z której zdobyłem 94 proc. Taki wynik bardzo cieszy. Dobrze poszła również geografia. Chciałbym studiować za granicą, jestem przekonany, że ten wynik zapewni mi miejsce na wymarzonej uczelni - mówił Jan, absolwent III LO.

W tym roku do matury w Kaliszu po raz pierwszy przystąpiło 1184 abiturientów. Blisko 86 proc. zdało maturę. Spośród techików, najlepiej wypadł Zespół Szkoł Techniczno-Elektronicznych. Egzamin zdało tam ponad 89 proc. uczniów. Z tegoroczną maturą w Kaliszu zmierzyły się także 194 osoby, które powtarzały egzamin. Wśród nich zdawalność wyniosła nieco ponad 41 proc.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ