Sport

Mateusz Górski zasila szeregi Dumy Kalisza!

2022-01-13 10:30:00 KKS Kalisz

O miejsce numer 1 między słupkami bramki Dumy Kalisza powalczy 21-letni, nowy nabytek “Trójkolorowych”, Mateusz Górski. Pochodzący z Dusznik-Zdroju bramkarz ostatnio związany był z pierwszoligową Puszczą Niepołomice. Górski na swoim koncie ma m.in. 23 występy na zapleczu PKO Ekstraklasy oraz 2 spotkania w Fortuna Pucharze Polski. Goalkeeper związał się z KKS-em kontraktem obowiązującym do końca przyszłego sezonu, z opcją przedłużenia o rok.

KKS Kalisz
KKS Kalisz

Urodzony w 2000 roku bramkarz jest wychowankiem Orląt Krosnowice. Po 3 latach gry w kolejnym klubie, Nysie Kłodzko, Górski, jako junior, przeniósł się do FC Wrocław Academy. W zespole ze stolicy województwa dolnośląskiego, młody goalkeeper nabierał cennego doświadczenia wychodząc w pojedynkach Centralnej Ligi Juniorów – na 13 występów i prawie 1,2 tysiąca minut gry, Mateusz Górski trzy razy zachował czyste konto. Później w karierze zawodnika nastąpiła 2,5 letnia przygoda ze szkółką holenderskiego Ajaxu Amsterdam. Bramkarz zadebiutował wówczas m.in. w rozgrywkach Eredivisie U19 oraz Lidze Młodzieżowej UEFA. Przed startem sezonu 2019/2020 zawodnik powrócił do Polski, aby zasilić szeregi pierwszoligowej Puszczy Niepołomice. W barwach zespołu z zaplecza PKO Ekstraklasy, Górski wystąpił 25 razy, w tym dwukrotnie w pojedynkach Fortuna Pucharu Polski. Podczas ponad 2,2 tysiąca minut gry, goalkeeper 8 razy zachował czyste konto.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ