Społeczne

Masz uwagi do Budżetu Obywatelskiego? Miasto czeka na Twoją opinię!

2020-01-23 17:00:00 red za WRM

Miasto przygotowuje się do realizacji 7. edycji Budżetu Obywatelskiego. Chcesz podzielić się swoimi uwagami, opiniami, czy sugestiami, dotyczącymi tej formy partycypacji społecznej? Teraz masz na to szansę.

źródło: kalisz.pl
źródło: kalisz.pl

Na inwestycje w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasto każdego roku przekazuje pokaźną sumę z kasy miejskiej. Liczba propozycji zadań, która każdego roku wpływa do Ratusza, żywe zainteresowanie procesem ich weryfikacji i w końcu statystyki, dotyczące głosowania na wybrane propozycje są najlepszym dowodem na to, że kaliszanie niezwykle poważnie traktują kolejne edycje Budżetu Obywatelskiego. Trudno się temu dziwić - place zabaw, zewnętrzne siłownie, odcinki dróg osiedlowych, ale także rowery miejskie, tereny zielone i regularne doposażanie czytelni bibliotecznych świadczą o tym, że aktywność na rzecz swojej dzielnicy, czy sołectwa daje wymierne efekty.

Każda edycja BO wzbudza emocje, prowokuje dyskusje, zachęca do wymiany wniosków. Dlatego miasto czeka na Wasze uwagi, opinie i sugestie, dotyczące Budżetu Obywatelskiego. Można je przesyłać na adres wrmi@um.kalisz.pl (w temacie wiadomości należy wpisać: "Budżet Obywatelski").

Wystarczy hasło, jedno, czy kilkuzdaniowa opinia, sugestia, dotycząca np. zmiany w regulaminie, czy wypisane w formie słupka ("od myślników") oczekiwania. Każdy głos jest ważny. Uwagi można przesyłać do 14 lutego tego roku.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ