Społeczne

Masz uwagi do Budżetu Obywatelskiego? Miasto czeka na Twoją opinię!

2020-01-23 17:00:00 red za WRM

Miasto przygotowuje się do realizacji 7. edycji Budżetu Obywatelskiego. Chcesz podzielić się swoimi uwagami, opiniami, czy sugestiami, dotyczącymi tej formy partycypacji społecznej? Teraz masz na to szansę.

źródło: kalisz.pl
źródło: kalisz.pl

Na inwestycje w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasto każdego roku przekazuje pokaźną sumę z kasy miejskiej. Liczba propozycji zadań, która każdego roku wpływa do Ratusza, żywe zainteresowanie procesem ich weryfikacji i w końcu statystyki, dotyczące głosowania na wybrane propozycje są najlepszym dowodem na to, że kaliszanie niezwykle poważnie traktują kolejne edycje Budżetu Obywatelskiego. Trudno się temu dziwić - place zabaw, zewnętrzne siłownie, odcinki dróg osiedlowych, ale także rowery miejskie, tereny zielone i regularne doposażanie czytelni bibliotecznych świadczą o tym, że aktywność na rzecz swojej dzielnicy, czy sołectwa daje wymierne efekty.

Każda edycja BO wzbudza emocje, prowokuje dyskusje, zachęca do wymiany wniosków. Dlatego miasto czeka na Wasze uwagi, opinie i sugestie, dotyczące Budżetu Obywatelskiego. Można je przesyłać na adres wrmi@um.kalisz.pl (w temacie wiadomości należy wpisać: "Budżet Obywatelski").

Wystarczy hasło, jedno, czy kilkuzdaniowa opinia, sugestia, dotycząca np. zmiany w regulaminie, czy wypisane w formie słupka ("od myślników") oczekiwania. Każdy głos jest ważny. Uwagi można przesyłać do 14 lutego tego roku.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ