Społeczne

Marzena Wodzińska prezesem RZZO w Ostrowie Wielkopolskim

2020-09-02 15:27:24 BK

Marzena Wodzińska, były Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, została prezesem Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Ostrowie Wielkopolskim.

Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego
Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego

Decyzją Rady Nadzorczej z 2 września br. ze stanowiska prezesa zarządu Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów odwołany został Andrzej Strykowski, a na jego miejsce powołana została Pani Marzena Wodzińska. 

- Liczba produkowanych śmieci stale rośnie i mamy z tym do czynienia nie tylko w Ostrowie, ale też w regionie i w skali kraju. W przypadku naszego miasta jest on o tyle trudniejszy, że przed lady podjęto nieszczęśliwą decyzję o ulokowaniu tej instalacji w granicach miasta i na terenie osiedla Zębców. Rozumiejąc głosy mieszkańców osiedla, rozumiem również oczekiwania ostrowian z innych osiedli miasta, którzy wymagają od nas, aby odpady były odbierane regularnie. Nie możemy nagle wstrzymać działalności RZZO. To oznaczałoby paraliż - mówi prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. - Zarekomendowałam zmiany na stanowisku prezesa RZZO. Decyzją Rady Nadzorczej z dnia 2 września ze stanowiska RZZO odwołany został Andrzej Strykowski, dotychczasowy prezes, a powołana została Pani Marzena Wodzińska, dotychczasowa członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, która problematykę gospodarki odpadami zna biegle. Pani Marzena Wodzińska jest również specjalistką w zakresie ekonomii, prawa finansowego oraz rachunkowości z ponad 25-letnim doświadczeniem zawodowym w tej dziedzinie.

Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. został utworzony w związku z wprowadzanymi zmianami w gospodarce odpadami w Polsce i nowymi uregulowaniami prawnymi w tym zakresie. Planowana rozbudowa Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów i ww. nowe regulacje prawne skłoniły Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski do utworzenia spółki celowej (podmiotu wewnętrznego) o nazwie „Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim”, której powierzona została realizacja zadań własnych gminy w zakresie gospodarowania odpadami.

RZZO Sp. z o.o. może świadczyć usługi składowania i przetwarzania odpadów komunalnych dla gmin, które są bezpośrednio udziałowcami Spółki lub pośrednio poprzez Związki Międzygminne, do których należą, bez względu na parytet udziałów.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ