Marta Walczykiewicz zdobywa srebro na Mistrzostwach Świata w Szeged!

2019-08-24 12:09:24 BK

Kaliszanka Marta Walczykiewicz zdobyła dziś srebrny medal w finale Mistrzostw Świata w kajakarstwie w Szeged, w konkurencji konkurencji k1 200 m. To 9 srebro naszej zawodniczki w tego typu rywalizacji, na światowych zawodach.

W środę, 21 sierpnia w węgierskim Szegedzie rozpoczęły się mistrzostwa świata w kajakarstwie. Zawodnicy, w tym 26-osobowa reprezentacja Polski, walczą nie tylko o medale, ale również o kwalifikacje do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. Wśród polskich zawodników jest kaliszanka Marta Walczykiewicz, która już pierwszego dnia rywalizacji w konkurencji K1 200 m  zajęła 1 miejsce, awansując tym samym do finału MŚ. 23 sierpnia wystartowała w półfinałowej konkurencji. Ponownie jako pierwsza przekroczyła linię mety, wyprzedzając Dorę Lucz z Węgier. 24 sierpnia kaliszanka przystąpiła do finałowej rywalizacji i wywalczyła srebro! Lepsza okazała się Nowozelandka Lisa Carrington z czasem 39,39. Marta Walczykiewicz dopłynęła niespełna 2 sekundy za nią.

Kajakarska wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, Marta Walczykiewicz potwierdziła, że za rok w Tokio znów będzie chciała powalczyć o medal w swej koronnej konkurencji - K1 na 200 m.

MŚ w kajakarstwie w roku przedolimpijskim są niezwykle istotne. Jak powiedział prezes Polskiego Związku Kajakowego Tadeusz Wróblewski, to najważniejszy etap drogi do Tokio.