Polityka

Marlena Maląg będzie Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

2019-11-08 20:06:19 red

Wybrana z okręgu kalisko-leszczyńskiego do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości Marlena Maląg  w nowym rządzie premiera Mateusza Morawieckiego będzie szefową Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zastąpi na tym stanowisko Bożenę Borys-Szopę MRiPS zajmuje się m.in. wypłatą świadczeń 500+.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Marlena Maląg urodziła się w 1964 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, gdzie ukończyła pedagogikę na Wydziale Humanistycznym, a także studiów podyplomowych w zakresie matematyki i informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i zarządzania instytucjami oświatowymi na studiach podyplomowych na Politechnice Poznańskiej i w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej.

Od początku kariery zawodowej jest związana z oświatą. W latach 1999-2002 pełniła funkcję dyrektora Gimnazjum nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim a następnie przez 9 lat była dyrektorem ostrowskiego Zespołu Szkół Spółdzielni Oświatowej. Zdobyte podczas pracy w placówkach edukacyjnych doświadczenie wykorzystała na stanowisku naczelnika Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Trzykrotnie uzyskała ogólnopolskie wyróżnienie „Samorządowy Lider Edukacji”. Inicjowała uspołecznienie zarządzania oświatą w Ostrowie Wielkopolskim, zarządzała unijnymi projektami oświatowymi (m.in. „Szkoły nowych możliwości”, „Od dziś pracuję na swój sukces”) oraz programem „Ostrów miastem aktywnych obywateli”, skierowanym do ostrowskich organizacji pozarządowych. Zajmowała się wdrożeniem Ostrowskiej Karty Dużej Rodziny oraz programu mieszkaniowego. Jest autorką wielu projektów edukacyjnych, m.in. „Matematyka jest wszędzie”, „Matematyki odsłon kilka”, „Polubić matematykę”, „ E- tornister” i profilaktycznych, takich jak „Zdrowie dla Ostrowa- 2012-2022…”.

Od 2012 do 2014 roku była zastępcą Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, odpowiedzialnym za sprawy społeczne, obywatelskie, oświatowe, zdrowie oraz kulturę. W 2015 została wicestarostą ostrowskim. W latach 2006-2016 radna Rady Powiatu Ostrowskiego reprezentująca Prawo i Sprawiedliwość.

11 stycznia 2016 r. Premier Beata Szydło na wniosek wojewody wielkopolskiego, Zbigniewa Hoffmanna powołała Marlenę Maląg na stanowisko wicewojewody wielkopolskiego.

19 grudnia 2018 r. odebrała z rąk minister Elżbiety Rafalskiej powołanie na prezesa zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zastąpiła na tym stanowisku Krzysztofa Michałkiewicza.

13 października 2019 r. została w wybrana na Posła RP z list Prawa i Sprawiedliwości z okręgu kalisko-leszczyńskiego.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ