Market Tesco przy ul. Majkowskiej zostanie zlikwidowany

2021-04-08 08:25:27 red

W marcu prezes UOKiK wydał ostateczną zgodę na przejęcie Tesco Polska przez Salling Group - właściciela sklepów Netto. Jak przekazały związki zawodowe otrzymały informację o zwolnieniach grupowych, które objęły również market przy ul. Majkowskiej w Kaliszu, co oznacza koniec funkcjonowania tego sklepu.

źródło: street view
źródło: street view

Jak informuje NSZZ Solidarność Tesco Przyczyną zwolnień grupowych jest:

a. Zamknięcia sklepów formatu CHM:

• Poznań Serbska ul. Serbska 7, 61-696 Poznań

• Lubin ul. Paderewskiego 101, 59-300 Lubin

• Tarnowskie Góry ul. Zagórska 220, 42-600 Tarnowskie Góry

Kalisz ul. Majkowska 28, 62-800 Kalisz

• Głogów ul. Piłsudskiego 15, 67-200 Głogów

• Przemyśl ul. Lwowska 36, 37-700 Przemyśl.

Zwolnienia mają objąć 287 osób ze stanowisk podstawowych oraz maksymalnie 29 osób sprawujących nadzór nad pracownikami. Planowane są w terminie 27.04.2021 – 31.07.2021.

 

Koleżanki i Koledy, Pracownicy Tesco! Poniżej przedstawiamy informację jaką otrzymaliśmy w dniu...

Opublikowany przez NSZZ Solidarność Tesco Wtorek, 6 kwietnia 2021

Wszystko jest spowodowane decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konumentów, która ostatecznie 12 marca podjęła decyzję o zezwoleniu na kupno Tesco Polska przez Salling Group - właściciela sklepów Netto. - Z wielką radością informujemy o zamknięciu transakcji zakupu Tesco Polska po pozytywnej decyzji UOKiK. To niezwykle ważny moment w ponad 25-letniej historii naszej firmy na krajowym rynku. W ciągu najbliższych 18 miesięcy rozpoczniemy transformację zakupionych przez nas sklepów Tesco. Wszystkie placówki, które przejdą transformację, będą funkcjonowały zgodnie z konceptem Netto 3.0mówi Janusz Stroka, prezes Netto.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ