Marita Alban Juarez LATIN JAZZ QUARTET

2010-09-16 11:38:09 ckis

Projekt „Latin Jazz” to kompilacja, która w swych elementach rytmicznych jest bliska muzyce latynoamerykańskiej, wzbogaconej z kolei melodyką i harmonią, wyprowadzonym z jazzu. Marita jest mistrzynią zarówno łagodnej bossa novy, jak i temperamentnego bolera ujętego w jazzowe ramy, a klimat, jaki stwarza na koncertach zawieszony jest gdzieś pomiędzy nostalgią a uśmiechem...

Marita Albán Juárez studiowała wokalistykę na Wydziale Jazzu PSJ w Warszawie pod kierunkiem Ewy Bem i Izabeli Zając. Od kilku lat występuje i nagrywa. Podstawę jej zespołu tworzy sekcja – basista Maciek Szczyciński i brat Marity, perkusista José Manuel. Obaj muzycy są też współautorami aranżacji. Do projektu Marita Albán Juárez Latin Jazz zaprasza znakomicie improwizujących muzyków jazzowych: pianistów – Pawła Kaczmarczyka, Janka Smoczyńskiego, Wojtka Majewskiego, Kubę Cichockiego, gitarzystów Rafała Sarneckiego, Konrada Zemlera, saksofonistę – Radka Nowickiego, trębacza – Łukasza Korybalskiego, perkusistów – Mikiego Wieleckiego, a także wokalistów Renella Valdes Cepero i Szymona Makohina. Brała udział w festiwalach Warsaw Summer Jazz Days i Jazz na Starówce w Płocku. Konsekwentnie pozostaje niezależna.
Na koncert w dniu 23 października 2010, godz. 18.00 zaprasza Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu
Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie Centrum Kultury i Sztuki, ul. Łazienna 6, w przedsprzedaży do 15 października - 30 zł.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ