Sport

Marek Szpera: „Ambitne plany na przerwę międzysezonową”

2021-06-11 07:30:00 red/Energa MKS Kalisz

Pandemiczny sezon PGNiG Superligi piłkarze ręczni Energa MKS-u Kalisz zakończyli jako szósta drużyną w Polsce. Cały sezon podsumowuje prawy rozgrywający i kapitan sekcji piłki ręcznej Energa MKS-u Kalisz - Marek Szpera.

zdjęcie ilustracyjne/fot. MW
zdjęcie ilustracyjne/fot. MW

- Na pewno był to sezon bardzo dziwny, co było spowodowane pandemią. Co najgorsze, większość meczów graliśmy bez kibiców, a to naprawdę bardzo mocno wpłynęło na nasz zespół. Widać było, że dwa ostatnie mecze z kibicami, nawet ten minimalnie przegrany na wyjeździe, były w naszym wykonaniu o wiele lepsze niż te bez – mówi rozgrywający kaliskiej drużyny.

Jaka jest w takim razie perspektywa przed przyszłym sezonem? - W obecnym sezonie mieliśmy nowego trenera, taktyka była zupełnie inna niż dotychczas. Na pewno w nowym sezonie da nam to taki handicap, że nie będziemy musieli uczyć się tego wszystkiego od podstaw. Będziemy udoskonalać to, co już umiemy, dodatkowo na pewno trener przygotuje pewne nowe elementy, żeby zaskoczyć trochę przeciwników i być coraz lepszym. Mieliśmy trochę szczęścia, że kontuzje raczej nas omijały, na co miało wpływ to, że byliśmy dobrze przygotowani do trudów sezonu. Będziemy robić wszystko, żeby było jeszcze lepiej – mówi Marek Szpera.

Okres przygotowawczy wystartuje w drugiej połowie lipca. Jakie są w takim razie plany na “okres urlopowy”? - Plany na przerwę międzysezonową są ambitne. Jak najdłuższe wakacje z rodziną i trochę odpoczynku. W moim przypadku, gdzie już nie jestem najmłodszym zawodnikiem to jest bardzo ważne. Chce gdzieś wygrzać kości przed okresem przygotowawczym i całym sezonem. To właśnie będzie w tym czasie najważniejsze i, żeby ten wolny czas spędzić w zdrowiu. - podsumował kapitan Energa MKS-u.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ