Polityka

Manifestacja pod kaliskim sądem. Michał Witkowski: "Społeczeństwo czeka spokojnie, nie wiem na co" [zdjęcia, wideo]

2022-05-19 13:00:00 BK

18 maja przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji, Obywateli RP, mieszkańcy Kalisza, manifestowali pod sądem przy Alei Wolności by pokazać swoje poparcie dla niezależnych sędziów.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

W Kaliszu wzorem innych miast mieszkańcy demonstrowali w obronie sędziów niezależnych. Pod kaliski sąd przyszło kilkanaście osób z transparentami, flagami Polski i Unii Europejskiej.

- Wydawałoby się, że w związku z wojną na Ukrainie rząd przestanie wpychać nas w objęcia Rosji. Nawet przez krótki moment wydawało się, że otrzeźwieli. Niestety nadal nie chcą uznać, że niszczenie praworządności prowadzi do degeneracji społeczeństwa. Nie chcę uznać, że my obywatele mamy prawo do niezawisłego sądu. To jak się kończy zawłaszczenie wymiaru sprawiedliwości przez państwo możemy obserwować w historii jak i obecnie w mniej lub bardziej totalitarnych reżimach - w Korei Północnej, na Kubie, w Rosji. Władze próbują nam odebrać wolność i częściowo im się to udaje. Społeczeństwo czeka spokojnie - nie wiem na co - mówił Michał Witkowski KOD Kalisz.

"Wspieramy Sędziów Niezależnych" to hasło cyklicznych manifestacji organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji w Kaliszu i innych miastach w Polsce. Pikiety odbywają się 18 dnia każdego miesiąca. Data protestów nie jest przypadkowa – 18 listopada 2020 r. zakaz orzekania otrzymał sędzia Igor Tuleya. 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować