Polityka

Manifestacja pod kaliskim sądem. Michał Witkowski: "Społeczeństwo czeka spokojnie, nie wiem na co" [zdjęcia, wideo]

2022-05-19 13:00:00 BK

18 maja przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji, Obywateli RP, mieszkańcy Kalisza, manifestowali pod sądem przy Alei Wolności by pokazać swoje poparcie dla niezależnych sędziów.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

W Kaliszu wzorem innych miast mieszkańcy demonstrowali w obronie sędziów niezależnych. Pod kaliski sąd przyszło kilkanaście osób z transparentami, flagami Polski i Unii Europejskiej.

- Wydawałoby się, że w związku z wojną na Ukrainie rząd przestanie wpychać nas w objęcia Rosji. Nawet przez krótki moment wydawało się, że otrzeźwieli. Niestety nadal nie chcą uznać, że niszczenie praworządności prowadzi do degeneracji społeczeństwa. Nie chcę uznać, że my obywatele mamy prawo do niezawisłego sądu. To jak się kończy zawłaszczenie wymiaru sprawiedliwości przez państwo możemy obserwować w historii jak i obecnie w mniej lub bardziej totalitarnych reżimach - w Korei Północnej, na Kubie, w Rosji. Władze próbują nam odebrać wolność i częściowo im się to udaje. Społeczeństwo czeka spokojnie - nie wiem na co - mówił Michał Witkowski KOD Kalisz.

"Wspieramy Sędziów Niezależnych" to hasło cyklicznych manifestacji organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji w Kaliszu i innych miastach w Polsce. Pikiety odbywają się 18 dnia każdego miesiąca. Data protestów nie jest przypadkowa – 18 listopada 2020 r. zakaz orzekania otrzymał sędzia Igor Tuleya. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować