Mamy to! Szczypiorniści MKS-u z wielkopolskim Pucharem Polski

2016-11-05 22:00:00 Karina Zachara

Na najwyższym stopniu podium zakończyli rywalizację w wojewódzkim finale Pucharu Polski kaliscy piłkarze ręczni. Podczas rozegranego w Lesznie turnieju podopieczni Bartłomieja Jaszki pokonali kolejno WKS Grunwald Poznań i miejscowy Real Astromal. Triumf na etapie wojewódzkim oznacza awans do rozgrywek centralnych.

fot. Michał Czerwiński
fot. Michał Czerwiński

Udział w turnieju ekipa kaliskich szczypiornistów rozpoczęła od potyczki z WKS-em Grunwald Poznań. Pierwsza odsłona spotkania miała bardzo wyrównany przebieg, o czym świadczy remisowy stan meczu (12:12), przy jakim oba zespoły opuszczały parkiet udając się na przerwę. Po powrocie, powoli, ale konsekwentnie zdobywanymi punktami kaliszanie zaczęli zyskiwać coraz większą przewagę nad rywalem i ostatecznie wygrali całe spotkanie 28:21.

Wcześniej Grunwald Poznań uległ też gospodarzowi rozgrywek zespołowi Real Astromal Leszno i to właśnie z tą ekipą podopieczni Bartłomieja Jaszki mieli powalczyć
o najcenniejszą turniejową zdobycz – wielkopolski Puchar Polski. Jak przystało na mecz decydujący o wszystkim, emocji było sporo. Jako pierwsi bramkę zdobyli kaliszanie,
ale z czasem, nieźle radzący sobie w ataku gospodarze zdołali odskoczyć na cztery „oczka”. Dwa momenty gry w przewadze wystarczyły jednak, by goście odzyskali kontrolę nad rywalem. Doprowadzili do remisu, a tuż przed przerwą rzucili bramkę dającą minimalne prowadzenie (13:12). W drugiej partii spotkania dowodzeni przez Bartłomieja Jaszkę kaliszanie zaczęli powiększać przewagę. Skuteczną obroną stwarzali miejscowej ekipie coraz więcej problemów. W końcówce MKS odskoczył rywalom na 3-4 bramki i prowadzenia już nie wypuścił wygrywając cały mecz 23:20.

Kaliscy szczypiorniści odebrali w nagrodę Puchar Polski na szczeblu Wielkopolski,
ale zwycięstwo ma jeszcze jeden, kto wie czy nie ważniejszy wymiar. Jest nim udział
w rozgrywkach na szczeblu centralnym, a przy dobrym losowaniu kaliszanie mogą tam trafić na klasową polską drużynę. W hali Arena szykuje się więc emocjonujące widowisko.

Turniej finałowy o wielkopolski Puchar Polski w piłce ręcznej mężczyzn 5.11.2016 r., Hala „Trzynastka” w Lesznie

WKS Grunwald Poznań – MKS Kalisz 21:28 (12:12)

Real Astromal Leszno – MKS Kalisz 20:23 (12:13

MKS Kalisz: Jarosz, Marciniak – Galewski(5), Jaszka (4), Czerwiński (4), Drej (3), Sieg (3), Bożek (2), Klopsteg (1), Kobusiński (1), Gomółka, Książek, Bałwas.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ