Społeczne

Mali ekolodzy opanowali Park Miejski![zdjęcia]

2022-09-21 13:00:00 BK

Poznają przyrodę, uczą się segregować śmieci, zgłębiają zagadnienia ekologii i spędzają czas aktywnie wśród zieleni. Dzieci z kaliskich przedszkoli rozegrali pierwszą jesienną grę terenową w ramach działalności Sieci Przedszkoli Ekologicznych w Kaliszu.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

21 września, o poranku, Park Miejski w Kaliszu opanowali mali ekolodzy, na których czekała nauka oraz zabawa. Już od najmłodszych lat uczą się czym jest ekologia i jak dbać o środowisko. Reprezentacje 10 kaliskich przedszkoli wzięły udział w pierwszej jesiennej grze terenowej w ramach działalności Sieci Przedszkoli Ekologicznych w Kaliszu.

Gra rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Przedszkoli Ekologicznych przy Amfiteatrze Pagoda. Dzieci miały do rozwiązania 10 zadań na terenie parku. Wśród nich znalazło się segregowanie śmieci, puzzle, z których trzeba było ułożyć zwierzęta, zielona matematyka, zbieranie liści, zagadki i zgadywanki przyrodnicze oraz "kręgle".

Gra ma na celu integrowanie kaliskich przedszkolaków, propagowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i poszerzanie ich wiedzy przyrodniczej.

Organizatorami wydarzenia byli: Niepubliczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Kaliszu i Przedszkole nr 18 „Chatka Puchatka” w Kaliszu.

Sieć Przedszkoli Ekologicznych to największe w Polsce akcja, która świetnie funkcjonuje w wielu miastach. Dzieci podejmują szereg działań takich jak sprzątanie świata, zbiórka surowców wtórnych, pomoc zwierzętom w okresie zimowym czy udział w akcji zorganizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej “Tworzymy zdrową atmosferę miasta Kalisza”, zbiórka kasztanów i żołędzi dla zwierzyny leśnej, dbanie o zieleń w ogrodach przedszkolnych.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować