Polityka

Małgorzata Kidawa-Błońska rezygnuje z udziału w wyborach. Kto będzie nowym kandydatem PO?

2020-05-15 09:51:00 BK

Dziś na konferencji w Sejmie Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała, że nie będzie kandydatką Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. 

FB Małgorzata Kidawa-Błońska
FB Małgorzata Kidawa-Błońska

- Po pierwsze: jestem pewna, że za kilka tygodni będziemy mieli nowego prezydenta; ta trudna sytuacja w naszym kraju, prawna, konstytucyjna się skończy. Po drugie: nie będę brała udziału w tych wyborach - oświadczyła Małgorzata Kidawa-Błońska. - Kiedy rządzący wpadli na szatański pomysł, żeby wybory robić w środku pandemii, (...) chcieli je zrobić niezgodnie z konstytucją, nie mogłam milczeć. Musiałam to głośno powiedzieć. Gdyby nie mój mocny głos i mówienie o bojkocie, wybory w maju pewnie by się odbyły - stwierdziła.

- Teraz mamy szansę na wolne i demokratyczne wybory Wiem, że ponoszę odpowiedzialność za to, co mówiłam. Spadki sondażowe spowodowane są tym, że Polacy nie wiedzieli, czy biorę udział w wyborach czy nie, ale dla mnie najważniejsze było ich zdrowie, bezpieczeństwo i to, żeby Polska ciągle była krajem demokratycznym, krajem w sercu Europy, krajem europejskim - mówiła Kidawa-Błońska. - Zawsze będę mówiła prawdę nie licząc się z konsekwencjami, które mnie dotyczą, bo polityk musi być odważny, musi myśleć o ludziach i mieć odwagę mówić nawet najtrudniejsze rzeczy. Wierzę głęboko, że te wybory będą wygrane przez moją formację, bo nie chcę, żeby moje obciążenia przechodziły na całą partię. Ja tę odpowiedzialność biorę na siebie.

Dziś o godzinie 10:00 zbiera się zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej, który ma wybrać nowego kandydata na prezydenta. Według medialnych informacji w grze są Rafał Trzaskowski i Radosław Sikorski.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ