Sport

Magdalena Damaske ostatnim transferem Energa MKS-u Kalisz

2020-07-10 20:30:00 Energa MKS Kalisz

Nowa przyjmująca w ostatnich trzech sezonach reprezentowała drużynę Legionovii Legionowo. Magdalena jest dwukrotną srebrną medalistką Ligi Siatkówki Kobiet w barwach Atomu Trefla Sopot i złotą medalistką Mistrzostw Europy Kadetek z 2013 roku. W niedzielę złoty medal na turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorek w Kaliszu razem z drużyną Energa MKS-u zdobyła jej młodsza siostra, Paulina. Co ciekawe, obie siostry Damaske zostały MVP turniejów finałowych.

Energa MKS Kalisz
Energa MKS Kalisz

Magdalena Damaske w najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutowała w sezonie 2014/15 w drużynie Atomu Trefla Sopot, z którą później dwukrotnie zdobywała wicemistrzostwo kraju i wygrywała Młodą Ligę Kobiet. Po przeniesieniu drużyny z Trójmiasta do Krakowa opuściła klub i dołączyła do Legionovii Legionowo. Łącznie rozegrała w Lidze Siatkówki Kobiet 6 sezonów, w trakcie których zagrała w 93 spotkaniach. W sezonie 2019/20 zdobyła 129 punktów, w tym 5 zagrywką i 12 blokiem. Dwukrotnie była nagradzana statuetką MVP, a indywidualnie najlepsze spotkanie rozegrała właśnie w Arenie Kalisz zdobywając 22 punkty.

Tym samym Energa MKS Kalisz zamyka skład na przyszły sezon. Na pozycji przyjmujących Magdalena Damaske dołącza do Oliwii Bałuk, Zuzanny Szperlak i Julii Papszun.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Awaryjne wyłączenie wody przy ul. Juliusza Słowackiego (od ul. Adama Mickiewicza do ul. Józefa Bema). Przewidywany czas usunięcia awarii godz. 12.00.