Społeczne

Łukasz Włodarek nowym radnym Rady Miasta Kalisza. "Chcę unikać PR-u i pustych obietnic"

2019-10-22 13:30:00 BK

Łukasz Włodarek przejmie mandat radnego Rady Miasta Kalisza w miejsce ustępującej Karoliny Pawliczak, która zasiądzie niebawem w Sejmowej ławie. W wyborach samorządowych w 2018 roku Włodarek zdobył 159 głosów, startując z list SLD.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- Jestem rodowitym kaliszaninem, absolwentem I LO im. Adama Asnyka, magistrem Filologi angielskiej. Od ponad 2 lat posiadam działalność gospodarczą. Zajmuję się szkoleniami firmowymi oraz tłumaczeniami dla różnych instytucji. Jestem również doktorem Nauk Humanistycznych, specjalizującym się w dyskursach politycznych. Moja praca doktorska, nagrodzona na Uniwersytecie Wrocławskim, została w całości poświęcona samorządowi kaliskiemu, tj. jego historii, genezie, rozwojowi - mówił Łukasz Włodarek. - Historia Rady Miasta Kalisza, jak również realizacji werbalnych, czyli połączenie dyskursu politycznego z dyskursem marketingowym i prawnym, nie są mi obce. Będąc radnym Rady Miasta Kalisza chciałbym uniknąć stosowania PRu politycznego i zająć się argumentami dotyczącymi codziennego funkcjonowania mieszkańców Kalisza. Chce dążyć do dobra ogółu, reprezentować możliwie szerokich grup społecznych i unikać pustych obietnic.

Przyszły radny zapowiada pracę w Komisji Rozwoju, Mienia Miasta i Integracji Europejskiej, Komisji Rodziny, Zdrowia i Polityki Społecznej oraz Komisji Środowiska i Gospodarki Komunalnej.

- Przez ostatnie lata widzimy, zwłaszcza w okresie zimowym, że czyste powietrze w mieście staje się luksusem. Jest to wiadomość zatrważająca. Chcemy rozmawiać z różnymi środowiskami, opcjami politycznymi by dążyć do neutralności emisyjnej Kalisza, przynajmniej w centrum miasta. Chcemy wyłączać piece opalane węglem i podłączać substancję miejską do sieci ciepłowniczej. Będzie to jednym z filarów rewitalizacji. Ważne jest podniesienie jakości powietrza, które poprawi zdrowie mieszkańców - wyjaśnia Łukasz Włodarek.

Łukasz Włodarek jest metodykiem oraz koordynatorem ds. szkoleń instytucjonalnych w jednej z kaliskich szkół językowych. Prywatnie jest synem Zbigniewa Włodarka, radnego Rady Miasta z ramienia SLD.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ