Polityka

Łukasz Włodarek i Grzegorz Chwiałkowski złożyli ślubowanie na radnych

2019-11-28 09:27:10 red

W wyniku wyboru Karoliny Pawliczak na Posła RP oraz Janusza Pęcherza na Senatora RP nowymi radnymi zostali Grzegorz Chwiałkowski ze stowarzyszenia Wszystko dla Kalisza oraz Łukasz Włodarek z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

fot. MW
fot. MW

Według wyników wyborów samorządowych z 2018 roku następny wynik po Januszu Pęcherzu w ilości 282 głosów uzyskał wieloletni radny Grzegorz Chwiałkowski. Z pierwszego okręgu wyborczego radnym połączonych stowarzyszeń Samorządny Kalisz i Wszystko dla Kalisza jest Mirosław Gabrysiak.

Do Sejmu RP z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej dostała się była wiceprzewodnicząca Rady Miasta Karolina Pawliczak. Jej miejsce w RMK zajął Łukasz Włodarek, który podczas wyborów samorządowych uzyskał 159 głosów.

Obaj nowi radni złożyli ślubowanie podczas Sesji Rady Miasta 28 listopada 2019 roku.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ