LSK: Grot Budowlani Łódź górą w Arena Kalisz [zdjęcia]

2019-11-13 22:00:00 BK

Rewanżowe spotkanie w Hali Arena Kalisz zakończyło się zwycięstwem Grotu Budowlanych Łódź z Energą MKS Kalisz 3:1.

Pierwszy set należał do kaliskich siatkarek, które zaczęły pewną grę i zyskiwały przewagę. Końcówka była emocjonująca i ostatecznie wygraliśmy ją 32:30. Drugi set sprawił gospodarzom więcej problemów, co wykorzystały wicemistrzynie Polski (19:25). Kluczowym ruchem trenera było wprowadzenie z kwadratu rezerwowych Jaroslavy Pencovej, która została MVP spotkania i poprowadziła przyjezdne do wygranej 3:1. Pencova wykorzystała 12 z 19 piłek od swojej rozgrywającej, a jakby tego było mało, została najlepiej blokującą siatkarką meczu. Pięć razy zatrzymała kaliszanki na siatce i dorzuciła do swojego imponującego dorobku asa serwisowego. W kolejnych setach zawodniczkom Energi MKS Kalisz zabrakło argumentów.

Energa MKS Kalisz - Grot Budowlani Łódź 1:3 (32:30, 19:25, 22:25, 18:25)

MKS: Budzoń, Brzezińska, Hurley, Ptak, Centka, Helić, Łysiak (libero), Kulig (libero) oraz Wawrzyniak, Jasek, Miros, Vesović.

Budowlani: Bałdyga, Twardowska, Leys, Śmieszek, Lewandowska, Kraiduba, Stenzel (libero) oraz Nowicka, Pencova, Bączyńska.

MVP: Jaroslava Pencova (Budowlani).