Liga Siatkówki Kobiet: E.Leclerc Radomka Radom - Energa MKS Kalisz 0:3

2020-01-21 12:00:00 red. za lsk.pls.pl

E.Leclerc Radomka Radom przegrała z Energą MKS Kalisz 0:3 (20:25, 17:25, 25:27) w ostatnim meczu 14. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki otrzymała Adrianna Budzoń.

zdjęcie ilustracyjne BK

Początek pierwszego seta był nerwowy w wykonaniu obu drużyn i przez to żadna ze stron nie mogła wyjść na prowadzenie. Dopiero przy stanie 9:9 zawodniczki z Kalisza poprawiły grę w przyjęciu i udało się im zdobyć trzy punkty atakiem 12:9. Od tej chwili to one rządziły na boisku. Były dokładniejsze w obronie i lepiej spisywały się w kontrataku, zwiększając przewagę nad gospodyniami 20:15. Choć radomianki robiły co mogły, aby zmniejszyć dystans do rywalek, nie udało się im to zadanie. Seta wygrały kaliszanki 25:20.

Drugi set wyglądał podobnie jak pierwszy – radomianki miały kłopoty w przyjęciu, nie mogły rozegrać skutecznej akcji na siatce, zawodniczkom Energii MKS Kalisz z kolei wychodziła każda akcja. W połowie seta powadziły już pięcioma punktami 16:11 i zwiększały przewagę nad rywalkami. Tę partię wygrały bardzo wysoko 25:17.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od walki punkt za punkt 4:4. Radomianki, mimo porażki w poprzednich setach, nie poddały się i walczyły. Lepiej radziły sobie w przyjęciu i w grze na siatce, wychodząc na prowadzenie 12:9. Jednak tej przewagi nie utrzymały zbyt długo, bowiem kaliszanki powróciły do dobrej gry i po chwili to one prowadziły w partii 13:12. Przez chwilę trwała wyrównana walka 18:18. W końcówce seta gospodynie wyszły na dwupunktowe prowadzenie 20:18, 23:21, ale nie utrzymały przewagi. Kaliszanki zdołały doprowadzić do remisu 23:23 i wygrały partię na przewagi 27:25.

E.Leclerc Radomka Radom - Energa MKS Kalisz 0:3 (20:25, 17:25, 25:27)

Radomka: Szpak, Azizova, Szczepańska-Pogoda, Jones-Perry, Lazcano, Bałucka, Witkowska (libero) oraz Kubacka, Zaborowska, Mucha, Bałuk, Bodasińska (libero).

MKS: Budzoń, Helić, Hurley, Vesović, Ptak, Jasek, Łysiak (libero) oraz Kulig (libero).

MVP: Adrianna Budzoń (Energa MKS).