Sport

Liga Siatkówki Kobiet: E.Leclerc Radomka Radom - Energa MKS Kalisz 0:3

2020-01-21 12:00:00 red. za lsk.pls.pl

E.Leclerc Radomka Radom przegrała z Energą MKS Kalisz 0:3 (20:25, 17:25, 25:27) w ostatnim meczu 14. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki otrzymała Adrianna Budzoń.

zdjęcie ilustracyjne BK
zdjęcie ilustracyjne BK

Początek pierwszego seta był nerwowy w wykonaniu obu drużyn i przez to żadna ze stron nie mogła wyjść na prowadzenie. Dopiero przy stanie 9:9 zawodniczki z Kalisza poprawiły grę w przyjęciu i udało się im zdobyć trzy punkty atakiem 12:9. Od tej chwili to one rządziły na boisku. Były dokładniejsze w obronie i lepiej spisywały się w kontrataku, zwiększając przewagę nad gospodyniami 20:15. Choć radomianki robiły co mogły, aby zmniejszyć dystans do rywalek, nie udało się im to zadanie. Seta wygrały kaliszanki 25:20.

Drugi set wyglądał podobnie jak pierwszy – radomianki miały kłopoty w przyjęciu, nie mogły rozegrać skutecznej akcji na siatce, zawodniczkom Energii MKS Kalisz z kolei wychodziła każda akcja. W połowie seta powadziły już pięcioma punktami 16:11 i zwiększały przewagę nad rywalkami. Tę partię wygrały bardzo wysoko 25:17.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od walki punkt za punkt 4:4. Radomianki, mimo porażki w poprzednich setach, nie poddały się i walczyły. Lepiej radziły sobie w przyjęciu i w grze na siatce, wychodząc na prowadzenie 12:9. Jednak tej przewagi nie utrzymały zbyt długo, bowiem kaliszanki powróciły do dobrej gry i po chwili to one prowadziły w partii 13:12. Przez chwilę trwała wyrównana walka 18:18. W końcówce seta gospodynie wyszły na dwupunktowe prowadzenie 20:18, 23:21, ale nie utrzymały przewagi. Kaliszanki zdołały doprowadzić do remisu 23:23 i wygrały partię na przewagi 27:25.

E.Leclerc Radomka Radom - Energa MKS Kalisz 0:3 (20:25, 17:25, 25:27)

Radomka: Szpak, Azizova, Szczepańska-Pogoda, Jones-Perry, Lazcano, Bałucka, Witkowska (libero) oraz Kubacka, Zaborowska, Mucha, Bałuk, Bodasińska (libero).

MKS: Budzoń, Helić, Hurley, Vesović, Ptak, Jasek, Łysiak (libero) oraz Kulig (libero).

MVP: Adrianna Budzoń (Energa MKS).

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ