Lepsi od Centry. Rezerwy KKS-u Kalisz w czołówce IV ligi

2020-10-15 10:30:00 Karina Zachara

W 12. kolejce rozgrywek wielkopolskiej PROEKO IV ligi drugi zespół KKS-u Kalisz pokonał na wyjeździe ostrowską Centrę 2:1. To czwarta z rzędu wygrana, dzięki której  trójkolorowe rezerwy wskoczyły na trzecie miejsce w czwartoligowych zmaganiach.

Scenariusz niemal ten sam, jak w przypadku sobotniego pojedynku pierwszego zespołu z Bytovią Bytów, w którym decydujące o zwycięstwie trafienie padło w doliczonym czasie gry. W Ostrowie, gdzie trzy godziny wcześniej drużyna rezerw mierzyła się z miejscową Centrą, gola na wagę trzech punktów goście również zdobyli niemal w ostatniej chwili.

W 93..minucie stan meczu na 1:2 podwyższył  Andrzej Kaszuba. Co ważne "trójkolorowi" grali wtedy w osłabieniu, bo kilka minut wcześniej czerwoną kartą ukarany został bramkarz Kamil Kosut. Autorem pierwszego trafienia dla przyjezdnych był w 57. minucie Jakub Pawlik, a bramkę dla gospodarzy zdobył  Szymon Kucharski.

Dla rezerwowej ekipy KKS-u to była bardzo cenna wygrana, dzięki której kaliszanie awansowali na  trzecie miejsce w czwartoligowej tabeli, strącając z podium swoich sobotnich rywali. „Trójkolorowi” zmniejszyli też dystans do Victorii Września i Pogoni Nowe Skalmierzyce, którym w ten weekend nie wiodło się w ligowych potyczkach.

Kolejny mecz niebiesko-biało-zieloni zagrają w najbliższą niedzielę o godz. 11.00. Na stadionie przy Wale Matejki podejmą rezerwy Warty Poznań.

1. kolejka wielkopolskiej PROEKO IV ligisezonu 2020/2021, 10.10.2020 r., Stadion Miejski w Ostrowie Wielkopolskim.

Centra Ostrów Wielkopolski – KKS Kalisz II 1:2 (0:0)
0:1 Jakub Pawlik 57.min, 1:1 Szymon Kucharski 80.min, 1:2 Andrzej Kaszuba 93.min.

Żółte kartki: Paweł Łydkowski, Filip Szewczyk, Wiktor Smoliński, Jakub Pawlik, Mateusz Regling (KKS II), Jakub Budrowski, Jakub Józefiak (Centra). Czerwona kartka: Kamil Kosut (KKS  II  86. min, druga żółta)

KKS Kalisz II: Kamil Kosut, Jakub Pawlik, Krzysztof Idźczak (46. Mateusz Kościelak), Paweł Łydkowski, Andrzej Kaszuba, Mateusz Regling (86.Kacper Nowak), Szymon Olejnik (46. Kacper Paluszczak), Antoni Bednarek, Filip Szewczyk, Wiktor Smoliński, Jakub Zachara (80. Jakub Kieliba).

Centra Ostrów Wielkopolski: Bartosz Kubiak, Szymon Kucharski (66.Tomasz Krakowski), Dawid Piróg, Jakub Wieczorek, Łukasz Grabowski, Michał Kucharski, Jakub Józefiak, Jakub Budrowski, Patryk Cierniewski, Szymon Strączkowski (71. Nikodem Grząka), Jakub Michalski.