Lekkoatletyczny wielomecz – na podium kaliszanie

Na drugim miejscu zakończyli udział w XV Halowym Wielomeczu Miast w Lekkiej Atletyce młodzicy z Kalisza. Zwyciężyli faworyci – drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego.

Dla zawodników z Kalisza – gospodarzy zmagań – listopad to zaledwie początek nowego lekkoatletycznego więc i oczekiwania co do wyników są dość ostrożne. Jednak tym razem, w mającym już swoją 15. odsłonę Halowym Wielomeczu Miast, młodzi kaliscy lekkoatleci zaliczyli świetne występy, poprawiając swoje rekordy życiowe. Najlepiej spisali się zawodnicy z bloku wytrzymałości.

W chodzie na 1 km bezkonkurencyjni byli, osiągając nowe „życiówki’, Emilia Wiśniewska (4.56.32) i Jan Rosiewicz (4.57.99). Drugi, także z rekordem życiowym (5.59.80), był Jan Żyźniewski, a miejsce trzecie zajęła - debiutująca w zawodach - Paulina Tomaszewska (5.27.50 - rekord życiowy).

W biegu na 1000 m najlepszą okazała się Klaudia Antkowiak, a jej nowy rekord życiowy w hali wynosi obecnie 3.41.43. Srebrny medal wywalczył Jan Nowak (3.03.87), a na trzeciej pozycji uplasował się Ksawery Gomułka (3.04.47 - rekord. życiowy).

W biegu na 600 m na drugiej pozycji, również z rekordem życiowym (1.51.87), zameldowała się Julia Goździewicz, a na o połowę krótszym dystansie trzeci w grupie chłopców był Jakub Biś (45.13). Na ostatnim stopniu podium stanął też w skoku w dal (5.06), podobnie jak Martin Chudaś w skoku wzwyż (165 cm).

W sumie w klasyfikacji drużynowej reprezentacja Kalisza zajęła drugie miejsce. Zwycięzcą wielomeczu została faworyzowana drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego, a na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy z Żerkowa.