Lekcje różnorodności

2011-02-23 10:32:20 J. Marciniak, UM

Wczoraj do Kalisza przyjechała trzyosobowa grupa praktykantów (z Chin, Chorwacji i Brazyli), której zadaniem będzie zwalczania stereotypów, nietolerancji i uprzedzeń, a przede wszystkim rozpowszechniania idei zrozumienia międzykulturowego. Ta wyjątkowa lekcja różnorodności i tolerancji potrwa w naszym mieście do końca tygodnia.

J. Marciniak
J. Marciniak
Siyuan Chen z Chin, Sylvija Dogan z Chorwacji oraz Nayan Luiz z Brazyli biorą udział w projekcie PEACE Cross-cultural Understanding 2011 organizowanym już po raz dziesiąty przez międzynarodową organizację studencką AIESEC Komitet Lokalny Warszawa Szkoła Główna Handlowa.
Przez dwa miesiące polskie miasta odwiedzają grupy studentów z całego świata, którzy prowadząc zajęcia w polskich liceach stwarzają młodym ludziom szansę na bezpośredni kontakt z innymi kulturami i obyczajami. Studenci odwiedzający naszą szkołę uwrażliwiają nas na kwestię nietolerancji. Dzięki nim poznajemy i staramy się zrozumieć odmienne kultury. Podczas najbliższego tygodnia Siyuan, Sylvija, oraz Nayan poprowadzą w języku angielskim cykl szkoleń. Zajęcia gwarantują unikalny, bezpośredni kontakt z młodymi ludźmi z odległych zakątków świata, z różnymi kulturami i spojrzeniami na rzeczywistość mówi Ewa Tomczyk, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Asnyka w Kaliszu.
W ramach projektu PEACE, do tej pory, Polskę odwiedziło ponad 180 praktykantów z takich krajów jak: Japonia, Brazylia, Indie, Peru, Stany Zjednoczone, Malezja, Kirgistan, Australia, Bośnia i Hercegowina, Słowenia, Tajlandia, Kanada, Maroko, Kenia, Niemcy, Indonezja, Chiny, Włochy. Poprowadzili oni zajęcia w ponad 250 szkołach w całym kraju.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ