Kupcy zostaną przeniesieni!

2012-08-06 12:51:00 e.

Władze naszego miasta przystępują do opracowywania koncepcji zagospodarowania Nowego Rynku. W poniedziałek 6 sierpnia kupcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą na placu koło Galerii Tęcza, otrzymali pisma z informacją o planowanej likwidacji targowiska.

Bartek
Bartek
Koncepcja zakłada przesiedlenie kramów i ich właścicieli na jeden z dwóch wybranych terenów. Pierwszy to baza KLA, mieszcząca się przy ulicy Majkowskiej, drugą opcją zaś jest hala targowa na obecnym targowisku przy ulicy 3 Maja w Kaliszu. - Uprzedzamy o tym po prostu z pewnym wyprzedzeniem, ale też oczekujemy od kupców wyrażenia swojego zdania - czym byliby zainteresowani. Na pewno to targowisko, które chcielibyśmy przygotować przy bazie KLA, byłoby targowiskiem odpowiadającym oczekiwaniom i standardom dzisiejszym - czyli będzie przyzwoicie przygotowane, będą zabezpieczone miejsca parkingowe, dojazd jest dużo lepszy, bo poza strefą parkowania czyli kupcy, czy potencjalni klienci nie będą musieli płacić za zatrzymanie pojazdu, a jednocześnie jest to bardzo blisko - kilkaset metrów obok tego miejsca, gdzie teraz kupcy pracują - mówił wiceprezydent Kalisza, Daniel Sztandera. - To jest też teren większy - baza po KLA będzie miała dwa i pół hektara powierzchni, więc możliwości do stworzenia warunków do prowadzenia handlu jest bardzo dużo i taką informację kupcy od nas otrzymali. To głos mieszkańców - to targowisko w tym miejscu już spełniło swoją rolę w okresie przekształceń ustrojowych i gospodarczych w Polsce, ale teraz niekoniecznie jest tu potrzebne - dodaje. Targowisko w swym obecnym kształcie ma funkcjonować do końca przyszłego roku, w 2014 roku kupcy będą musieli się jednak przenieść. Do tej pory odpowiedzi ze strony kupców jeszcze nie było. Władze miasta planują spotkania i rozmowy. Kiedy – tego jeszcze nie wiadomo.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować