Biznes

Kup wymarzone mieszkanie na "Wzgórzach Kalisza"

2019-07-09 06:03:00 reklama@calisia.pl

MTM CONSULTING rozpoczyna realizację IV i V etapu sprzedaży mieszkań na tynieckim osiedlu Wzgórza Kalisza. Budynek IV jest już w sprzedaży a teren budowy jest właśnie przygotowywany pod pierwsze wykopy. Budynek V jest na ostatnim etapie ustalania prac projektowych i lada chwila rozpocznie się sprzedaż mieszkań.

Wzgórza - elewacja wschodnia
Wzgórza - elewacja wschodnia

Na Osiedlu „Wzgórza Kalisza” już od ponad pół roku tętni życie. Mieszkańcy pierwszego bloku powoli kończą prace remontowe i wykończeniowe własnych M i zaczynają swoje życie w nowym urokliwym miejscu. Do dyspozycji mieszkańców jest niepowtarzalny taras widokowy na dachu budynku, z którego widok zapiera dech! Dla najmłodszych mieszkańców jest natomiast funkcjonalny i atrakcyjny plac zabaw. Okoliczne tereny zielone zapełniają się amatorami spacerów i jazdy na rowerze, na parkingach widać auta mieszkańców a przydomowe ogródki i balkony przyciągają wzrok estetycznymi aranżacjami.

Deweloper w bardzo intensywnym tempie realizuje kolejny etapy budowy tynieckiego osiedla. Postęp budowy bloku nr 2 znacznie wyprzedza założony harmonogram. W obecnej chwili wstawiane są już okna by za moment zaczęły się prace dociepleniowe budynku. Deweloper wstępnie przewidywał, iż ten etap inwestycji zostanie oddany do użytkowania w maju 2020 r. jednak biorąc pod uwagę postęp prac, wszystko wskazuje na znacznie szybsze zakończenie tego etapu inwestycji. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą na utrzymanie tempa prac i nie zajdą żadne nieprzewidziane okoliczności administracyjne, bardzo realne jest oddanie budynku do użytkowania jeszcze przed końcem tego roku. W bloku nr 2 wszystkie mieszkania zostały zarezerwowane!

Na etapie końcowym garażu podziemnego jest natomiast budowa bloku nr 3. Harmonogram prac zakłada zakończenie tego etapu w II kwartale 2021 r. Biuro sprzedaży dewelopera informuje, iż zainteresowanie rezerwacjami jest bardzo duże a w tej chwili wolnych zostało już tylko kilka mieszkań.

Budynek nr 4 jest na wstępnym etapie wykopów a budynek 5 na końcowym etapie prac projektowych. Deweloper zakłada realizację IV etapu w ciągu kolejnych 24 miesięcy. Biuro sprzedaży mieszkań oferuje niemal pełen pakiet dostępnych mieszkań. Są to zarówno niespełna  40 metrowe kawalerki jak i 50 metrowe mieszkania dwupokojowe oraz większe mieszkania 3 pokojowe. Mieszkania rozplanowane są na VII kondygnacjach (6 piętrach) do których prowadzić będzie winda.

 7 kondygnacyjne budynki, wyposażone będą w halę garażową oraz część piwniczną. Podobnie jak mieszkańcy bloków nr 1,2 i 3 nabywcy lokali w blokach 4 i 5 również będą mieli do dyspozycji taras widokowy na dachu o powierzchni 250 m2!!! Warto podkreślić, iż budynki  z tak obszernymi tarasami na dachu są unikatowe w skali Kalisza a nawet całej południowej Wielkopolski. Dodatkowym udogodnieniem jest szybkobieżna elektryczna winda oraz liczne miejsca postojowe na parkingu zewnętrznym.

Powstające budynki budowane są z ceramicznych materiałów (POROTHERM), docieplone są styropianem grubości 20 cm, otynkowany z zewnątrz tynkiem barwionym w masie silikatowej. W nowo budowanych blokach zamontowane są okna trzyszybowe klasy A. Szerokie opaski drzwiowe dostosowane do koloru drzwi wejściowych, nadają korytarzom niepowtarzalny charakter. Już na etapie projektowania Osiedla Wzgórza Kalisza, duży nacisk kładliśmy na zachowanie harmonii i estetyki budynków tak, by wkomponowane były w zielone otoczenie – informuje przedstawiciel dewelopera. Deweloper od lat współpracuje tylko ze sprawdzonymi i doświadczonymi dostawcami i podwykonawcami, by zapewnić najwyższą jakość i staranność w oddawanych lokalach. MTM nie tylko buduje bloki ale również zapewnia przyjazne i estetyczne otoczenie wokół nich. Na osiedlach zatem jest dużo zielonych nasadzeń.

Każde mieszkanie zaprojektowane jest tak, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń pod kątem funkcjonalności. Przestronne tarasy w każdym mieszkaniu, wyróżniają inwestycję spośród innych realizacji deweloperskich w regionie i są niezwykłym atutem dla mieszkańców.Wielkość tarasów dochodzi do 20 m2 ale powierzchnia ta nie jest wliczona do powierzchni mieszkania. Balustrady na tarasach są wykonane z ocynkowanej stali, malowane proszkowo. Bardzo nowatorskim ale i praktycznym rozwiązaniem jest wykonanie balustrad z perforowanej blachy kwarcowej. To kosztowne wykonanie balustrad powoduje, iż nie ma potrzeby prowizorycznego zastawiania balkonów jednocześnie podkreślając estetykę budynku.

 

Deweloper MTM Consulting podkreśla, iż lokalizacja inwestycji na kaliskim Tyńcu nie jest przypadkowa a znalezienie idealnego miejsca dla jej realizacji zajęło dużo czasu i wielu starań.

Osiedle Wzgórza Kalisza usytuowane jest w najwyższym punkcie Kalisza. Zaprojektowane jest tak, by wydobyć wszystkie niewątpliwe atuty i walory lokalizacji: zielone i ciche sąsiedztwo terenów leśnych w Rożdżałach, zakwalifikowanych jako NATURA 2000 gwarantujące wypoczynek w scenerii przyrody oraz najczystsze powietrze. Osiedle Wzgórza Kalisza położone jest w najspokojniejszej i najcichszej dzielnicy Kalisza, która jednocześnie, poprzez dobrą infrastrukturę drogową, zapewnia sprawny i szybki dojazd do Centrum Miasta. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla obszaru Tyniec wyklucza możliwość prowadzenia tam działalności przemysłowej, przeznaczając teren pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne z nieuciążliwymi usługami służącymi mieszkańcom. Takie zapisy Planu gwarantują mieszkańcom niczym niezakłócany komfort i ciszę oraz zapewniają, iż walory przyrodnicze i czystość powietrza nie zostaną zdegradowane.

Inwestycja “WZGÓRZA KALISZA” zadowoli również amatorów aktywnego spędzania czasu bowiem położone jest w sąsiedztwie terenów rekreacyjnych i sportowych (AquaPark, Hala OSiR, stacja rowerów miejskich, Lasy w Rożdżałach) w pobliżu PARKU MIEJSKIGO.

Wszystko przemyślane w najdrobniejszym detalu z myślą o tych, którzy chcą cieszyć się urbanistycznymi przywilejami i udogodnieniami a jednocześnie odpocząć od zgiełku i gwaru miejskiego.

Rozbudowana infrastruktura tj. szkoła podstawowa, przedszkole, basen, Aqua Park dla najmłodszych, boiska sportowe sklepy i punkty usługowe a równocześnie bogactwo terenów spacerowych i rowerowych sprawiają, iż wybór Osiedla „WZGÓRZA KALISZA” jako miejsca zamieszkania  to idealna decyzja  na długie lata.  

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować