Motoryzacja

Kto porysował samochód naszego Czytelnika? Policja już wie...

2022-01-18 09:00:00 JM

Każdemu zdarza się nieprawidłowo zaparkować samochód. Nasz czytelnik spieszył się, zastawił na kilka minut wyjazd z bramy jednego z domów przy ulicy Piskorzewskiej. Kiedy wrócił do auta jego karoseria wyglądała jak na zdjęciu. Nie najlepiej.

Czytelnik
Czytelnik

Zdarzenie zostało zgłoszone kaliskiej Policji. W wyniku podjętych działań zabezpieczono monitoring z kamer pobliskich budynków i zidentyfikowano sprawcę. Za zniszczenie mienia grozi mu kara.

Czytelnik Calisia.pl który poinformował nas o tym wydarzeniu, nie krył zażenowania z powodu niefortunnego zaparkowania. Jednak "kara" okazała się nieadekwatna do przewinienia. Odnowienie samochodu będzie kosztowało nawet kilka tysięcy złotych. Koszty pokryje sprawca uszkodzenia. A wystarczyło zadzwonić po Straż Miejską.

Nie pochwalamy nieprawidłowego parkowania. Dostrzegamy, że pod tym względem sytuacja w mieście pozostawia wiele do życzenia. Samochody parkują często "gdzie chcą". Ale niszczenie samochodu, tylko dlatego, że kierowca postąpił nierozsądnie, jest karą nieadekwatną do przewinienia. Dlatego widząc nieprawidłowo zaparkowany samochód lepiej zadzwońmy na Straż Miejską, albo sfotografujmy samochód i opublikujmy zdjęcie online, ale nie niszczmy cudzego mienia.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ