Kultura

Kto może otrzymać dofinansowanie z Ministerstwa Kultury?

2020-11-24 17:00:00 red.

Trwa nabór wniosków do Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Do 30 listopada br. można składać wnioski do Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zadania przeznaczone do realizacji w 2021 roku. Są to między innymi Programy realizowane przez Departament Dziedzictwa Kulturowego:

1. „Groby i cmentarze wojenne w kraju” (budżet 4.600.000 zł),
2. „Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju” (budżet 2.300.000 zł).

O dofinansowanie mogą ubiegać się, sprawujące opiekę nad miejscami pamięci, jednostki samorządu terytorialnego, samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe, uczelnie publiczne i niepubliczne, a także kościoły i związki wyznaniowe.

Wnioskodawcy mogą złożyć maksymalnie dwa wnioski, a kwota dofinansowania wynosi od 10.000 PLN do 300 000 PLN.

Szczegóły dot. Programów znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa: https://www.gov.pl/web/kultura/programy-mkidn-2021.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ