Sport

KTK Kalisz podsumowało miniony rok

2022-01-11 11:30:00 KTK Kalisz

8 stycznia w siedzibie klubu odbyło się podsumowanie minionego sezonu, który w zgodnej opinii był bardzo udany dla kaliskiego kolarstwa. Na ten dobry Rok pracowało wiele osób, w tym m.in. zawodniczki i zawodnicy KTK Kalisz, którym oczywiście podziękowano w pierwszej kolejności. 

KTK Kalisz
KTK Kalisz

Władze Klubu pamiętały o osobach i podmiotach wspierających działalność klubu, a także przedstawicielach lokalnych mediów sportowych. Gościli w klubie Wiceprezydenta Miasta Kalisza Mateusza Podsadnego, który nie szczędził ciepłych słów pod adresem młodych reprezentantów KTK Kalisz. Wisienką na torcie był oczywiście Mecz Noworoczny Kolarskich Pokoleń. W tej potyczce wynik nie był najważniejszy, choć tłumnie przybyli na ten mecz zawodnicy - kolarze zaangażowaniem i zawziętością spokojnie mogliby obdarować dwa prawdziwe mecze piłkarskie.

To był piękny sezon. Ponad 30 medali na imprezach rangi mistrzostw Polski, brązowy medal Ani Długaś wywalczony podczas Mistrzostw Świata i 1 medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików mają swoją wymowę i bardzo nas cieszą.  Wspomniane trofea są owocem pracy wielu ludzi, a przede wszystkim zawodniczek i zawodników, którym podziękowano podczas sobotniego podsumowania sezonu, które odbyło się w siedzibie naszego klubu. 
 
Solidna praca, wielkie zaangażowanie kaliskich kolarzy, trenerów, działaczy, osób i podmiotów wspomagających działalność klubu doprowadziło do wywalczenia 284,6 pkt w Systemie Sportu Młodzieżowego. To naprawdę piękny rezultat - najlepszy w naszym mieście.
 
Podsumowanie było zatem świetną sposobnością, by podziękować naszym sportowcom za wysiłek, a także docenić wkład pozostałych osób - Przyjaciół Klubu, którzy w czasie minionych 12 miesięcy przyczynili się do rozwoju KTK Kalisz. Władze Klubu uhonorowały zarówno zawodników jak i pozostałych przyjaciół kaliskiego kolarstwa okolicznościowymi statuetkami. Nie zabrakło chwil wzruszenia. Takich z pewnością dostarczył moment wręczenia kończącej karierę Roksanie Pasternak okazałego pucharu, który był symboliczny podziękowaniem za jej liczne sukcesy w barwach KTK Kalisz i za to, że była z nami przez te wszystkie lata (dziękujemy!). 
 
Podczas podsumowania obecny był wiceprezydent Kalisza - Mateusz Podsadny, który wspólnie z władzami klubu wręczał pamiątkowe statuetki. To dla nas wielki zaszczyt, a jednocześnie była to dobra możliwość podziękowania włodarzom Kalisza za zaufanie i wsparcie, którego udzielają naszemu klubowi. 
 
Podczas podsumowania prezes KTK Jacek Kasprzak wspomniał również osoby, których już z nami nie ma, a odeszli w tamtym roku: pierwszy Prezes KTK Eugeniusz Pałysa, Jadwiga Kopacz, Bronisław Krakus. Nie mogło również zabraknąć wspomnień o Bogdanie Jamroszczyku.
 
Podsumowanie było symbolicznym zakończeniem sezonu, a przy tej okazji oficjalnie rozpoczęto nowy. Uczyniono to "po piłkarsku", podtrzymując tradycję Meczów Noworocznych Kolarskich Pokoleń. Na małym boisku przy klubie rozegrano mecz piłkarski, w którym wzięło udział wielu zawodników, młodszych i tych starszych. Wynik nie był najważniejszy, ale walki nie brakowało. 
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ