"Księżniczka Czardasza"- operetkowe dzieło na Dzień Kobiet

2011-02-21 12:18:16 marlena

"Księżniczka Czardasza" uważana jest za najlepszą i najpiękniejszą operetkę początku XX wieku- to ogień namiętności, labirynt intryg i muzyczna uczta. To wybitne dzieło operetkowe wystawione będzie w Kaliszu z okazji Dnia Kobiet. Serdecznie zapraszamy nie tylko panie!

„Księżniczka czardasza” to historia miłosna księcia Edwina i Sylvii Varescu, kobiety spoza kręgu arystokracji. Książę Edwin jest bez pamięci zakochany w Sylvii Varescu – gwieździe czardasza w budapesztańskim kabarecie. Ojciec księcia wiedząc o romansie syna nakazuje mu powrócić do Wiednia i ożenić się z hrabianką Stasi, z którą Edwin, od dzieciństwa jest zaręczony. Wykorzystując swe koneksje stary książę uzyskuje rozkaz natychmiastowego powrotu syna do korpusu w Wiedniu. Sylvia, odwzajemnia uczucia Edwina, ale pragnie wyjechać z przyjacielem księcia hrabią Bonim i uciec przed miłością, która wydaje się, że nie ma szans realizacji. Książę chcąc zatrzymać Sylvię prosi ją o rękę jednocześnie oświadczając przed notariuszem, że w ciągu ośmiu tygodni zobowiązuje się ją poślubić...
"KSIĘŻNICZKĘ CZARDASZA" w wykonaniu artystów Polskiej Opery Kameralnej w reżyserii Kazimierza Kowalskiego już 5 marca w hali Kalisz Arena o godz. 18.00
OPERETKA W TRZECH AKTACH
libretto i teksty piosenek: LEO STEIN I BELA JENBACH
"Czardaszka" cieszy nie tylko ucho, ale także oko efektownymi dekoracjami i bogatymi kostiumami. Humor i zabawa, ale i chwile wzruszeń - tak najkrócej można by scharakteryzować operetkowe dzieło Kálmána.
Bilety w cenie: 20, 30 i 40 zł do nabycia w kasach OSRiR:
- kasa basenowa przy ul. Łódzkiej 29 tel. 62/767-10-08
- recepcja hali Kalisz Arena ul. H.Sawickiej 22-24 tel. 62/598-27-30
Zamówienia zbiorowe tel. 62/767-10-08 wew.43
Szczegóły na stronie: www.osir.kalisz.pl
WYNIKI KONKURSU
Premiera "Księżniczki Czardasza" odbyła się 13 listopada 1915 roku
Pojedyncze zaproszenia na operetkę "Księżniczka Czardasza" wygrywają:
- Leszek Maćkowiak
- Beata Jakubowska
- Natalia Janik
- Tomasz Pilarczyk
- Agnieszka Fułek
O sposobie odbioru zaproszeń zwycięzców poinformowaliśmy telefonicznie. W razie pytań proszę o kontakt: 604 471 200

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ