Kultura

Książki z Kalisza - możesz zwiedzić siedzibę Wydawnictwa MARTEL - Wyniki Konkursu

2019-07-29 15:30:00 reklama@calisia.pl

Nie wszyscy wiedzą, że w biznesowym krajobrazie Kalisza przybył imponujący obiekt. Jadąc ulicą Piwonicką możemy zobaczyć siedzibę Wydawnictwa MARTEL. Jej budowa trwała dwa lata i została ukończona w 2017 roku.

IMG_9467
IMG_9467

Projektantem i generalnym wykonawcą nowoczesnego budynku łączącego w sobie szarości z mocnymi czerwonymi akcentami jest Konstruktor Group Szymon Komorowski.

Całkowita powierzchnia obiektu obejmuje blisko 2500 m2. Większą część tej powierzchni stanowią magazyny. To właśnie stąd kaliskie książki trafiają później do setek księgarni oraz innych punktów dystrybucyjnych w całym kraju.

Przednia część budynku to dwukondygnacyjne pomieszczenia biurowe. Parter zajmują Administracja oraz Dział Sprzedaży, na piętrze natomiast mieści się Dział Wydawniczy, w którym przebiega cały proces twórczy. To tutaj od stycznia 2018 roku kaliskie książki „budzą się do życia”.

 

Istnienie i rozwój Wydawnictwa MARTEL zdaje się przeczyć powszechnym poglądom, że czytelnictwo ma się w Polsce nie najlepiej. Nowa siedziba oraz wciąż powiększający się młody, prężny zespół to znak, że rynek czytelniczy jest wciąż chłonny. Doskonale, bo czytanie rozwija wyobraźnię i pomaga przezwyciężać życiowe przeciwności. Warto więc czytać dzieciom, uczyć dobrych nawyków obcowania z książką.

Wydawnictwo MARTEL otwiera swoje drzwi dla czytelników. Zaprasza do zakupu książek na stronie https://wydawnictwomartel.pl/ z odbiorem osobistym, gwarantującym krótką wycieczkę po nowej siedzibie.

 

UWAGA - WYNIKI KONKURSU

Najlepsze opisy Dlaczego warto czytać dzieciom książki? przesłali: Jacek Francka, Aleksandra Borowiak-Chojka i Mariusz Wałęsa.
Opisy wysłane przez zwycięzców zostaną nagrodzone DOWOLNIE WYBRANĄ KSIĄŻKĄ z asortymentu Wydawnictwa dostępnego w sklepie online.

O sposobie odbioru nagrody poinformowaliśmy mailowo. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ