Kultura

Książki z Kalisza - możesz zwiedzić siedzibę Wydawnictwa MARTEL - Wyniki Konkursu

2019-07-29 15:30:00 reklama@calisia.pl

Nie wszyscy wiedzą, że w biznesowym krajobrazie Kalisza przybył imponujący obiekt. Jadąc ulicą Piwonicką możemy zobaczyć siedzibę Wydawnictwa MARTEL. Jej budowa trwała dwa lata i została ukończona w 2017 roku.

IMG_9467
IMG_9467

Projektantem i generalnym wykonawcą nowoczesnego budynku łączącego w sobie szarości z mocnymi czerwonymi akcentami jest Konstruktor Group Szymon Komorowski.

Całkowita powierzchnia obiektu obejmuje blisko 2500 m2. Większą część tej powierzchni stanowią magazyny. To właśnie stąd kaliskie książki trafiają później do setek księgarni oraz innych punktów dystrybucyjnych w całym kraju.

Przednia część budynku to dwukondygnacyjne pomieszczenia biurowe. Parter zajmują Administracja oraz Dział Sprzedaży, na piętrze natomiast mieści się Dział Wydawniczy, w którym przebiega cały proces twórczy. To tutaj od stycznia 2018 roku kaliskie książki „budzą się do życia”.

 

Istnienie i rozwój Wydawnictwa MARTEL zdaje się przeczyć powszechnym poglądom, że czytelnictwo ma się w Polsce nie najlepiej. Nowa siedziba oraz wciąż powiększający się młody, prężny zespół to znak, że rynek czytelniczy jest wciąż chłonny. Doskonale, bo czytanie rozwija wyobraźnię i pomaga przezwyciężać życiowe przeciwności. Warto więc czytać dzieciom, uczyć dobrych nawyków obcowania z książką.

Wydawnictwo MARTEL otwiera swoje drzwi dla czytelników. Zaprasza do zakupu książek na stronie https://wydawnictwomartel.pl/ z odbiorem osobistym, gwarantującym krótką wycieczkę po nowej siedzibie.

 

UWAGA - WYNIKI KONKURSU

Najlepsze opisy Dlaczego warto czytać dzieciom książki? przesłali: Jacek Francka, Aleksandra Borowiak-Chojka i Mariusz Wałęsa.
Opisy wysłane przez zwycięzców zostaną nagrodzone DOWOLNIE WYBRANĄ KSIĄŻKĄ z asortymentu Wydawnictwa dostępnego w sklepie online.

O sposobie odbioru nagrody poinformowaliśmy mailowo. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach. 

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ