Sport

Krystian Kinastowski zmierzył się w ringu z Albertem Sosnowskim! Spora dawka emocji podczas gali Biznes Boxing Polska w Kaliszu [dużo zdjęć, wideo]

2022-04-03 10:00:00 BK

10 walk, licytacje, muzyka na żywo i długo wyczekiwany pojedynek wieczoru - prezydent Kalisza Krystian Kinastowski kontra Albert Sosnowski - tak wyglądała charytatywna Gala Biznes Boxing Polska w Kaliszu, w Kompleksie Restauracyjnym Aljo. W ringu stanęli przedsiębiorcy, biznesmeni, samorządowcy.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Biznes Boxing Polska to największa organizacja Boksu Białych Kołnierzyków w Polsce. Podczas każdego wydarzenia zbierane są pieniądze na cel charytatywny poprzez licytacje odbywające się na gali oraz zbiórki indywidualne zawodników. Do tej pory udało się zebrać 2 mln zł.

Gale Biznes Boxing Polska odbywa się w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu oraz Gdańsku, ale zawitała też 2 kwietnia do Kalisza, w restauracji Aljo. Zawodnicy amatorsko trenujący boks przygotowywali się 8 tygodni do 3 rundowej bokserskiej walki w ringu przed setkami osób! W ringu w Kaliszu stanął m.in. prezydent miasta Krystian Kinastowski. Jego początkowym rywalem miał być Przemysław Saleta, polski kickbokser i bokser wagi ciężkiej, mistrz świata w kick-boxingu, a także mistrz Polski, Europy i interkontynentalny w zawodowym boksie. Niestety problemy zdrowotne pokrzyżowały plany sportowca. Zamiast niego z prezydentem zmierzył się Albert Dariusz Sosnowski – polski bokser wagi ciężkiej, były mistrz świata organizacji WBF, mistrz Europy EBU, były pretendent do tytułu mistrza świata organizacji WBC.

Widzowie w Kaliszu obejrzeli łącznie 10 walk, w których zmierzyli się przedsiębiorcy, samorządowcy, osoby amatorsko trenujące boks. W ringu stanęli:

- Krzysztof Nikodem vs Dawid Liberda 

- Jakub Pośpiech vs Daniel Glazer

- Anna Nowańska vs Barbara Staszczyk

- Maciej Borowiak vs Tomasz Wojtyś

- Dominik Kotarba vs Tomasz Frąckowiak

- Michał Pawlak vs Paweł Gąsior

- Marcin Mruz-Żurawski vs Wojciech Cierniak

- Damian Radziszewski vs Jakub Janicki

- Jonasz Piotrowski vs Tomasz Jura

Mimo, że w ringu stanęli amatorzy to widowisko było na wysokim poziomie i nie zabrakło potu, krwi oraz emocji. Zawodnicy pokazali dobre umiejętności, kondycję i serce do walki. Wiele z pojedynków zakończyło się remisem. Tak też było z walką wieczoru, w której zmierzyli się Krystian Kinastowski i Albert Sosnowski. Mimo, że poprzeczka była ustawiona bardzo wysoko, to prezydent przechodził do ofensywy, dobrze unikał ciosów i był niezwykle szybki. Zawodnicy boksowali cios za cios i dali dobre widowisko. Krystian Kinastowski długo przygotowywał się do walki by dać z siebie wszystko. Boks trenuje od wielu lat. Pokazał, że jest na swoim kondycyjnym szczycie. Krystian Kinastowski wyszedł do ringu przy utworze „Bez Strachu” Palucha, a w jego narożniku był Leszek Kołtun, prorektor Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

- Od 3 lat myśleliśmy o zorganizowaniu w Kaliszu takiej gali. Ma ona 3 ważne aspekty. Pierwszy to aspekt charytatywny i pomoc dzieciom. Codziennie dostaję sms z prośbą o pomoc. Dlatego zorganizowaliśmy tę galę i wsparliśmy Fundację Klucz. To wielki sukces - mówił po walce prezydent Krystian Kinastowski. - Drugi aspekt, to aspekt sportowy. 20 osób zmusiło się do ekstremalnego wysiłku. Ten kto nie stał na ringu i nie przeboksował jednej rundy to nie wie jaki to jest wysiłek. Trzeci aspekt, to dobra rozrywka. 

- Dziękuję Albertowi za ostrą lekcję boksu, dopiero starcie z takim mistrzem weryfikuje wszystko. Zachęcam wszystkich do wysiłku fizycznego a boks jest do tego najlepszy, jest dużo ciekawych klubów w Kaliszu. Miło patrzeć jak całe środowisko bokserskie zaangażowało się w tą imprezę. Mam nadzieję, że ta impreza przyczyni się do tego, że ta bokserska tradycja się odrodzi - mówił prezydent.

- Dziękuję, że mogłem zawalczyć w Kaliszu, dziękuję za bardzo dobre przyjęcie. Wielkie brawa dla prezydenta za serce, charakter i ambicje, które pokazał w ringu - mówił Albert Sosnowski po walce.

 

Wszystkie walki zobaczycie na kanale Youtube Biznes Boxing Polska

Między walkami odbywały się licytacje, podczas których udało się zebrać 88 tys. zł dla Fundacji Klucz. Licytowana była m.in. czapka z autografem Mateusza Gamrota, polskiego zapaśnika i zawodnika MMA wagi lekkiej oraz piórkowej, dwukrotnego mistrz Europy w amatorskim MMA, a także koszulka reprezentacji Polski z autografem Roberta Lewandowskiego, która kupiona została za kwotę 15 tys. zł! Wśród perełek znalazła się rękawica z autografem Dariusza Michalczewskiego, byłego mistrza świata zawodowców federacji WBO, WBA, IBF w kategorii półciężkiej a także rękawica z podpisem Jana Błachowicza, polskiego zawodnika mieszanych sztuk walki wagi półciężkiej, także utytułowanego grapplera i zawodnika boksu tajskiego. Można było wylicytować również koszulkę z podpisem Przemysława Salety, Alberta Sosnowskiego i Krystiana Kinastowskiego. Łącznie ze zbiórką internetową zebrana kwota przekroczyła 100 tys. zł.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować