Społeczne

Krwiodawcy ofiarnie w Szczypiornie

2019-08-13 10:00:00 Janusz Sibiński

Blisko 20 litrów bezcennej krwi przyniosła akcja zorganizowana w niedzielę, 11 sierpnia w kaliskim Szczypiornie przez Rejonową Radę Honorowego Krwiodawstwa PCK oraz miejscową Parafię Podwyższenia Krzyża Świętego.

Akcje poboru krwi organizowane są w Szczypiornie już od pięciu lat i corocznie cieszą się dużym zainteresowaniem. Także i tym razem chętni do podzielenia się cząstką siebie nie zawiedli. Podczas czterogodzinnej akcji przez cały czas przed ambulansem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ustawiała się kolejka oczekujących. Wśród dawców byli zarówno parafianie gorąco zachęcani do daru krwi przez swojego proboszcza, jak i osoby spoza parafii. Nie zabrakło także licznej grupy strażaków z OSP Kalisz-Sulisławice. Należy zaznaczyć, że tego dnia aż 16 osób dołączyło do grona honorowych dawców, oddając krew po raz pierwszy. Ostatecznie licznik akcji zatrzymał się na 53 osobach zarejestrowanych, spośród których 44 podzieliły się lekiem życia. Pozyskano łącznie 19,8 litrów krwi. Na wszystkich czekały tradycyjnie pamiątkowe podziękowania oraz drobne upominki przygotowane przez Polski Czerwony Krzyż.

Niedzielne spotkanie krwiodawców w Szczypiornie stało się również okazją do wręczenia pamiątkowego Medalu 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża nadanego ks. kan. Jarosławowi Kołodziejczakowi za wspieranie idei honorowego krwiodawstwa nie tylko słowem, ale także osobistym przykładem. Dotychczasowe akcje poboru krwi organizowane w Szczypiornie przyniosły już blisko 100 litrów krwi.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ