Społeczne

Kremy pielęgnacyjne - jakie są ich rodzaje i jak je stosować?

2023-02-03 15:53:20 reklama@calisia.pl

W codziennej pielęgnacji twarzy bardzo ważną rolę odgrywają kremy stosowane zarówno podczas porannej, jak i wieczornej toalety. Pozwalają one skórze odpocząć, zregenerować się i odżywić. Oto kilka informacji o dostępnych na rynku kremach pielęgnacyjnych oraz ich przeznaczeniu – Sprawdźmy!

Grafika: freepik.com
Grafika: freepik.com

Jak dobrać krem do twarzy?

Odpowiednio dobrany krem do twarzy to połowa sukcesu! Aby jednak zrobić to dobrze, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Dobierając krem pielęgnacyjny do twarzy należy przede wszystkim określić nasz typ skóry, a następnie na tej podstawie zapoznać się z dostępnymi w sklepach produktami do danego typu cery. Drugim ważnym czynnikiem podczas dokonywania wyboru jest także wiek. Tak więc wybierając swój krem zwróćmy uwagę na jego przeznaczenie, typ skóry oraz wiek dla którego formuła została opracowana. Co ważne odchodzi się obecnie od stosowania kremów wielofunkcyjnych, które stosuje się tak samo na dzień, jak i na noc. W związku z tym nasz wybór powinien również uwzględniać, kiedy zamierzamy stosować dany preparat.

Rodzaje kremów pielęgnacyjnych

Jako, że typów cery jest naprawdę wiele, to i ilość dostępnych produktów również jest bardzo duża. Przekonać się o tym możecie między innymi na https://skin79-sklep.pl/category/kremy-pielegnacyjne. Oto kilka najczęściej wybieranych i najpopularniejszych rodzajów kremów, które można kupić w każdej drogerii, sklepie online, a nawet aptece.

Krem nawilżający

Kremy nawilżające to chyba najpopularniejsze i najczęściej stosowane kremy, bo bez względu na problemy skórne każdy jej typ wymaga odżywienia i nawilżenia. Kremy nawilżające dbają o odpowiedni poziom nawodnienia skóry. Zazwyczaj zawierają w swoi składzie substancje, które zapobiegają parowaniu. Jest to idealny wybór dla osób, które odczuwają suchość, napięcie skóry.

Krem odżywczy

Kremy odżywcze stosuje się, gdy skóra wymaga intensywnego odżywienia i uelastycznienia. Kremy tego typu koją podrażnienia i niwelują zmiany zapalne. Najczęściej spotykanymi składnikami kremów odżywczych są kompleksy lipidowe, które budują barierę ochronną naskórka. Kremy odżywcze są idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z skórą suchą. Co ważne ich dość ciężka konsystencja powoduje, że najlepiej sprawdzają się w okresie zimowym.

Krem przeciwzmarszczkowy

Kremy przeciw zmarszczkom to preparaty pielęgnacyjne, których głównym zadaniem jest cofnięcie lub przynajmniej zatrzymanie procesów starzenia się skóry. Gdy z upływem lat skóra ulega przesuszeniu, zaczyna się marszczyć – wtedy w ruch powinien pójść krem przeciwzmarszczkowy, czyli tak zwany krem anti-age. Wśród składników dobrego kremu przeciwzmarszczkowego powinny znaleźć się: witaminy, flawonoidy oraz beta-karoten.

 

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować