Kradli w Kaliszu, złapali ich w Jarocinie

2012-12-03 11:47:00 e.

Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie przyczyniła się do zatrzymania dwóch przestępców z Kalisza, zajmujących się kradzieżą kołpaków. Złodzieje działali na terenie trzech powiatów.

O podejrzanie zachowującej się dwójce mężczyzn, którzy bez celu kręcili się po jednym z parkingów w Jarocinie, dyżurnego policji powiadomiła telefonicznie jedna z mieszkanek miasta. Wysłani na interwencję policjanci na miejscu spotkali mężczyzn, którzy nie potrafili logicznie wytłumaczyć, co tam robią. Jeden z nich miał ręce ubrudzone smarem.
W końcu mężczyźni przyznali się, że ... właśnie kradną kołpaki od samochodów. Jak się okazało, dwaj mieszkańcy Kalisza w wieku 23 i 25 lat, zdążyli już zdemontować kołpaki od 5 aut. Tej samej nocy dopuścili się też kradzieży dwóch kompletów w Pleszewie.
W samochodzie sprawców kradzieży, policjanci znaleźli 56 kompletów kołpaków skradzionych w Kaliszu - wszystkie były posegregowane według marek pojazdów i zapakowane w foliowe worki. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Jeden z nich był już wcześniej notowany przez policję, między innymi właśnie za kradzież kołpaków. Obydwaj przyznali się do popełnienia przestępstwa. Grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować