KP CALISIA Kalisz - UNIA Swarzędz 1:0

2010-03-24 22:02:35 kpcalisia.futbolowo.pl

KP CALISIA wygrała swój pierwszy mecz ligowy z Unią Swarzędz 1-0. Wynik został ustalony w II połowie, akcję po której padła bramka rozegrali między sobą dwaj zmiennicy, Dziubek i Stawiński.

Ten drugi trafił do siatki rywali w 70 minucie spotkania. Mecz toczył się w bardzo ciężkich warunkach, na grząskiej murawie, która sprawiała piłkarzom wiele kłopotów. W całym spotkaniu obie ekipy stworzyły sobie kilka sytuacji bramkowych. Pierwsze dwie mieli nasi piłkarze, lecz Ciesielski nie zdołał oszukać bramkarza gości. Piłkarze Uni, za sprawą Hercoga trafiają w poprzeczkę, natomiast strzał Gołembowskiego wybija na rzut rożny Ludwikowski. Zresztą bramkarz Calisii był jednym z najlepszych piłkarzy w naszym zespole. Po zmianie stron ponownie atakuje Calisia, a na bramkę Uni strzela Dziubek, Stawiński i Ciesielski, jednak bramek nie widzimy. Przychodzi 70 minuta, piłkę w środku pola Adamczykowi odbiera Dziubek i natychmiast uruchamia prostopadłym podaniem Stawińskiego. Silny napastnik Calisii zanim oddał strzał, ciałem utorował sobie drogę do bramki, finalnie uderzając w prawy róg bramki Suwiczaka. W końcówce jeszcze naciskają goście, jednak rezultat nie ulega zmianie. Pierwsze zwycięstwo tej wiosny staje się faktem.