KP CALISIA GROMI MIESZKO

2010-08-08 11:47:37 kpcalisia.futbolowo

W pierwszym spotkaniu ligowym sezonu 2010/2011, KP CALISIA wygrywa z Mieszkiem Gniezno 4:0

Zespół z Gniezna przyjechał do Kalisza z zamiarem wywalczenia choć jednego punktu, dlatego też ich sytuacje które sobie stworzyli wyprowadzane były głównie po kontrach, lub też stałych fragmentach gry. To było za mało tego dnia na zespół Calisii, który pewnie wypunktował rywala czterema bramkami. W kaliskiej drużynie widać było jeszcze brak zgrania, gdyż w pierwszej jedenastce było aż 5 nowych piłkarzy, oraz w ostatniej chwili w bramce stanął młodzieżowiec Bartosz Ciesielski.
Pierwsza dogodna sytuacja ma miejsce po kwadransie gry, kiedy to Lis otrzymał podanie od Mazurka, jednak nie potrafił oddać czystego strzału. Kilka minut później zagranie z głębi pola Sowińskiego do Ciesielskiego, który dośrodkowuje na 5 metr do Migawy. Pomocnik Calisii sam chyba nie wie jak w tej sytuacji bramkarz obronił jego strzał. Dodajmy tutaj, że w międzyczasie z lewej strony boiska na wysokości 40 metra faulował Tywoniuk. Do piłki podszedł zawodnik Mieszka, a z jego dośrodkowaniem mijają się obrońcy oraz nasz bramkarz Bartosz Ciesielski. Gdyby piłka była skierowana w bramkę, to Gniezno cieszyłoby się z prowadzenia w tym meczu.
Jednak tak się nie stało, a Calisia w 23 minucie wychodzi na prowadzenie po strzale Mateusza Tywoniuka. Bramka trochę kuriozalna, gdyż dośrodkowanie obrońcy Calisii znalazło się za "kołnierzem" bramkarza Mieszka. w 37 minucie było już 2:0, a bramkę strzelił Ciesielski kończąc dwójkową akcję z Lisem. Po kolejnych 3 minutach role podającego się odwróciły, i to młody pomocnik ze Skalmierzyc zakładając "siatkę" Chrzanowskiemu strzela swoją pierwszą bramkę w III lidze. Tak więc do przerwy mieliśmy 3:0.
Druga połowa to spokojna kontrola wyniku przez kaliski zespół i wyczekiwanie na szybki atak zakończony golem. Najpierw Ciesielski uderza na bramkę bramkarza Mieszka, jednak jego strzał opuszcza teren stadionu Prosny. W 65 minucie mamy już 4:0. Wprowadzony w drugiej połowie Janicki, doskonale wypuszcza prostopadłym podaniem Ciesielskiego, który tym razem się nie pomylił. Zresztą ten napastnik mógł ustrzelić hat-trik, gdyż tego dnia to właśnie Błażej najczęściej znajdował się oko w oko z golkiperem gości. Wynik do końca już nie uległ zmianie, choć bramki powinny wpaść. Warto powiedzieć o rzucie wolnym z 25 metrów wykonywanym przez Armatysa, który ląduje na poprzeczce, czy sytuacjach sam na sam Wiącka i oczywiście Ciesielskiego których prostopadłym podaniem wypatrzył Dziubek.
Dobrze rozpoczęty sezon III ligi z pewnością cieszą kibiców, którzy liczą na walkę o czołowe lokaty w tych rozgrywkach. A za tydzień ciężkie spotkanie w Solcu Kujawskim, który również wygrał pierwszy mecz ligowy 3:2, strzelając zwycięską bramkę w 90 minucie meczu !!!
KP Calisia Kalisz - Mieszko Gniezno 4:0 (3:0)
Mieszko - Matysiak
Sędziowali: Michał Sobczak oraz Łukasz Reinowski i Dawid Błażejczyk (KS K-PZPN Bydgoszcz)
Widzów: 200
Calisia: Bartosz Ciesielski - Wiącek, Czech, Piróg, Tywoniuk - Błażej Ciesielski, Sowiński (46. Janicki), Lis (72. Dziubek), Migawa (67. Yusupow), Mazurek (62. Grabowski) - Armatys
Mieszko: Chrzanowski (46. Kosmowski) - Bereźnicki, Urbaniak, Zimnik, Jackowiak - Kriger (76. Ligierski), Ł. Mokrzycki (69. Chęciński), A. Mokrzycki, Gąsiorowski - Szymański (46. Matysiak), Góralski