Społeczne

Koźminek będzie miastem? Mieszkańcy wyraźli swoje zdanie w konsulacjach

2020-02-28 10:30:00 BK, Gmina Koźminek - sport i społeczeństwo

Od 6 do 20 lutego na terenie gminy Koźminek zostały przeprowadzone konsultacje społeczne. Nadanie praw miejskich to według zastępcy wójta Karola Matczaka szansa na sięgnięcia po nowe fundusze Unijne dla małych miast i miasteczek. Jakie jest zdanie mieszkańców?

fot. Gmina Koźminek
fot. Gmina Koźminek

Jak wynika z raportu z przeprowadzonych konsultacji 323 z 766 osób, które wzięły udział w głosowaniu są ZA przywróceniem Koźminkowi praw miejskich. Stanowi to 42% głosów oddanych w ankiecie. Przeciwko są 244 osoby (32%). Wstrzymało się 4 głosujących (1%). Głosów nieważnych oddano 195 (25%).

Najwięcej głosów ZA oddano w samym Koźminku (149 przy 53 przeciwnych). Najwięcej osób przeciwnych (19 przy 5 za) jest w Osuchowie. Najbardziej podzieleni są mieszkańcy Dębska - tam 17 osób jest za, 12 przeciwnych. Spoza Koźminka najwięcej głosów ZA oddali mieszkańcy Krzyżówek, (14), Dębska (17) oraz Józefiny (6).

Co dalej? Raport z konsultacji trafi do Radnych, którzy podejmą dalsze kroki, by Koźminek ponownie stał się miastem. Wielce prawdopodobne jest, że 1 stycznia 2021 Koźminek dołączy do grona 944 miast w Polsce.

Pełne wyniki konsultacji znajdziecie tutaj - http://www.kozminek.pl/…/files/admin/2018/Raportzkonsultacj…

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ