Społeczne

Koronawirus wysyła kolejne klasy na zdalne nauczanie. Liczba zachorowań wzrasta. Zmarł jeden nauczyciel chory na covid.

2021-11-25 11:51:22 red

Kolejna fala zakażeń koronawirusa zaczyna wpływać na funkcjonowanie szkół w naszym mieście. Coraz więcej klas musi przechodzić na nauczanie zdalne. – Obserwujemy większą ilość uczniów w tym rzucie pandemicznym ze względu na których musimy organizować nauczanie zdalne – informuje naczelnik wydziału edukacji Ewelina Dudek. Niestety pandemia zbiera tragiczne żniwo - jeden z nauczycieli zakażonych koronawirusem zmarł.

zdjęcie ilustracyjne/fot. BK
zdjęcie ilustracyjne/fot. BK

- W wielu placówkach na czas określony, tydzień lub dwa, mamy oddziały które realizują nauczanie zdalne. Mamy też pojedyncze osoby, które są skierowane na kwarantannę przez sanepid i nie uczestniczą w zajęciach – dotyczy to też nauczycieli, pracowników obsługi lub administracji – informuje naczelnik wydziału Edukacji Ewelina Dudek – Obserwujemy większą ilość uczniów w tym rzucie pandemicznym ze względu na których musimy organizować nauczanie zdalne – dodaje.

Nauczanie zdalne jest spowodowane głównie zakażeniami wśród uczniów. Ten trend jest podobny zarówno w szkołach podstawowych jak i ponadpodstawowych. Nie ma jednak placówek, które byłyby całkowicie przekierowane na nauczanie zdalne.

Poniżej znajduje się lista szkół w których wprowadzono nauczanie zdalne:Niestety są też smutne informacje. 14 listopada zmarł nauczyciel, który był zakażony koronawirusem - W Zespole Szkół Ponadpodstawowych na ul. Rzemieślniczej jeden z nauczycieli pracujących w tej placówce ze względu na zachorowanie na Covid-19 zmarł – mówi naczelnik wydziału Edukacji Ewelina Dudek – Choroba postąpiła bardzo szybko – dodaje. Jak informuje naczelnik był to nauczyciel przedmiotów zawodowych budowlanych „w przededniu emerytury”.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ