Społeczne

"Koronawirus to nie wymysł" - Porozumienie rozdawało maseczki i apelowało o rozsądek

2020-10-16 14:00:00 BK

"COVID nie ma poglądów" - to akcja kaliskiego Porozumienia i Młodej Prawicy, która ma uświadomić społeczeństwo jak ważne jest noszenie maseczek i że epidemia koronawirusa jest faktem. 

fot. BK
fot. BK

- Mamy koronawirusa. Mamy epidemię. Widzimy, że polskie społeczeństwo w większości stosuje się do zaleceń rządowych. Niestety nie do wszystkich dociera to, że mamy pandemię, ludzie chorują i umierają. Jest to problem społeczny i jako Porozumienie chcemy uświadomić ludziom, że ta epidemia jest - mówi Szymon Furman, lider kaliskiego Porozumienia. 

Jak przypomina, na świecie z powodu COVID-19 zmarło ponad milion osób. W Polsce zmarło ponad 3 tys. osób.

- Niestety nie ma świadomości tego, że musimy nosić maseczki i chronić siebie oraz innych. W ostatnią sobotę, w wielu miastach na terenie kraju odbywały się antymaseczkowe demonstracje. Były wykrzykiwane różne antynaukowe hasła, teorie. Uważamy, że jest to bardzo szkodliwe społecznie, a takie demonstracje zagrażają ładowi społecznemu - mówi Szymon Furman.

- Trzy podstawowe zasady - dystans, dezynfekcja, maseczki to tzw. DDM, który jest prawdziwą metodą w zwalczaniu wirusa. Chcemy zaapelować do osób, które w epidemię koronawirusa nie wierzą. 7 tys. osób w szpitalach, ponad 500 osób pod respiratorami. To nie są wymyślone liczby. Wiele osób w koronawirusa nie wierzy, ale nie ma ku temu naukowych podstaw - mówi Hubert Żurawski, sekretarz kaliskiego Porozumienia. - Zalecamy by stosować się do obowiązujących obostrzeń. Nawet jeśli są osoby, które nie boją się koronawirusa, bo są młode, to pomyślmy o seniorach i ich bezpieczeństwie. 

Działacze Porozumienia - Szymon Furman, Hubert Żurawski i Mateusz Kubacki, rozdawali maseczki mieszkańcom i przypominali, żeby chronić siebie i innych.

- To co mówi Pan Braun i Pan Korwin oraz te wszystkie teorie są absurdalne - dodaje Szymon Furman.

Od 17 października będą obowiązywały nowe obostrzenia.

- Z punktu widzenia finansowego firm, które udostępniają siłownie czy baseny, jest to trudne, ale myślę, że rząd nie podejmował tej decyzji bez konsultacji z epidemiologami. Są to decyzje uzgodnione i potrzebne. U sąsiadów np. w Czechach jest gorzej. Tam zamknięte są restauracje. We Francji jest godzina policyjna. W Polsce i tak tych obostrzeń nie ma tak dużo. Dbajmy o bezpieczeństwo, bo może być różnie i możemy mieć kolejny lockdown - mówi Hubert Żurawski.

- Ministerstwo Rozwoju kierowane przez prezesa Porozumienia Jarosława Gowina już szykuje pomoc dla poszczególnych sektorów gospodarki, które potrzebują wsparcia. Nikt przez epidemię nie ucierpi. Apelujemy do przedsiębiorców o spokój i dostosowanie się do obostrzeń - mówi Szymon Furman.

 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ