Polityka

Koordynator Paktu Senackiego w Kaliszu [wideo]

2023-09-28 17:30:00 BK

27 września do Kalisza przyjechał senator Zygmunt Frankiewicz, Przewodniczący Związku Miast Polskich i koordynator Paktu Senackiego.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- 4 lata temu partie demokratycznej opozycji zawarły porozumienie, które nazwały Paktem Senackim. W ramach tego porozumienia każda z partii, wystawia tylko jednego wspólnego kandydata w każdym z okręgów wyborczych, czyli nie konkurują kandydaci Paktu w jednym okręgu. Po raz kolejny przed tymi wyborami partie opozycyjne zawarły Pakt Senacki. Powołały zespół złożony z 5 osób, 4 przedstawicieli partii opozycyjnych - PSL, Lewicy, PO i Polski 2050 Szymona Hołowni. Byłem koordynatorem tego zespołu. Liczymy na to, że wynik opozycji będzie jeszcze lepszy niż 4 lata temu - mówił senator Zygmunt Frankiewicz.

Konferencja z udziałem senatora Zygmunta Frankiewicza w Kaliszu. WIDEO

- Samorządy polskie, a szczególnie miasta są u granic wytrzymałości finansowej. W bardzo wieli miejscach jest tak, że w tej chwili nie było już wypłat dla pracowników samorządowych, gdyby nie okazjonalne transfery, ratujące sytuację z budżetu państwa. Tak być dalej nie może. Samorządy muszą mieć własne dochody bieżące, które zostały na dużą skale odebrane w ubiegłej kadencji parlamentu - mówił senator Zygmunt Frankiewicz. 

W konferencji uczestniczyła także senator Ewa Matecka z okręgu 95, poseł Mariusz Witczak, kandydat Trzeciej Drogi Krzysztof Nosal i przedstawiciel Nowej Lewicy Tomasz Grudnicki, którzy wyrazili swoje poparcie dla kandydatury Janusze Pęcherza do Senatu.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować